Blog o kontach oszczędnościowych.
Gdzie oszczędzać na wysoki procent.
Porady, rankingi, informacje, oceny.
                  
Start - Blog o finansach osobistych | Oddłużanie | Windykacja | Ochrona prywatności | Regulamin | O nas | Kontakt | Mapa serwisu


Gdzie najlepiej oszczędzać? Styczeń 2019

Ranking - na którym koncie oszczędnościowym trzymać pieniądze? - 20 stycznia 2019 r.

Jeżeli masz oszczędności, które chcesz mieć zawsze łatwo i szybko dostępne, potrzebujesz dobrego konta oszczędnościowego. Sprawdziłem, które z polskich banków gwarantują bezpieczny i pewny zysk na rachunku oszczędnościowym, i oto najlepsze konta. Inne: 12 % zysku z bezpiecznej inwestycji w pożyczki wzajemne.

Ranking najlepszych kont oszczędnościowych

1 miejsce. Alior Bank - Konto Mocno Oszczędzające
- Oprocentowanie 2,7 %, dla nowych środków, bez dodatkowych warunków, do 100 000 złotych,
- darmowe przelewy internetowe na konto w Alior Banku, wypłata dowolnych kwot w każdej chwili bez utraty odsetek,
- wniosek można złożyć online, a umowę potwierdzić przelewem, za pośrednictwem kuriera lub rozmową video.

2 miejsce. Getin Bank - konto oszczędnościowe "Na nowe środki"
- dla środków od 1 zł do 200 000 zł ma oprocentowanie 3,0 %,
- konieczne otworzenie konta razem z bezpłatnym rachunkiem osobistym,
- nowy klient: 3,5 % przez 12 miesięcy, gdy założysz Konto Proste Zasady i wpływ min. 1500 zł miesięcznie,
- Konto dostępne przez internet lub aplikację, otwierane przez internet, brak nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie.

3 miejsce. Millennium Bank - Konto oszczędnościowe Profit
- oprocentowanie 2,7 %, dla kwoty do 100 000 zł, nadwyżka nad tę sumę zarabia 1,4 %,
- wraz z Kontem 360°, nie ma opłat za prowadzenie oraz pierwszy przelew w miesiącu,
- wpłata i wypłata pieniędzy bez utraty odsetek.

4 miejsce. Nest Bank - konto oszczędnościowe
- oprocentowanie 3 % do kwoty 50 000 złotych, a nadwyżka zarabia 2 %,
- konieczne otworzenie konta razem z bezpłatnym rachunkiem osobistym,
- w ciągu 60 dni od założenia Nest Konta należy zacaąć przelewać na nie wynagrodzenie (min 1.000 zł),
- Konto można otworzyć oraz obsługiwać ze smartfona. Nie traci się odsetek przy wypłacie.

5 miejsce. ING Bank Śląski – Otwarte Konto Oszczędnościowe
- 2,5 % przez 4 miesiące do 100 000 zł, aby złożyć wniosek, wystarczy 5 minut i dowód osobisty,
- bezpłatne przelewy między kontem oszczędnościowym a Kontem Osobistym z Lwem w ING Banku Śląskim, ale jego otwarcie nie jest konieczne (link do samodzielnego konta oszczędnościowego niżej na stronie docelowej),
- bez opłat za otwarcie, bez limitów wpłat czy wypłat, bez wpłaty na start, bez utraty odsetek przy wypłacie.

Jeżeli zależy Ci na koncie, do którego nie trzeba dodatkowo zakładać konta osobistego, to dobrym wyjściem będzie skorzystanie z usług lidera bankowości oszczędnościowej, czyli BGŻ Optima. Obecnie ich konto oszczędnościowe daje zarobić aż 2,5 % do 150 000 zł, nadwyżka zarabia 1,7 %. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, tak jak i nielimitowane wpłaty i wypłaty. Do otwarcia rachunku wystarczy przelew w wysokości 1 zł, i już zaczyna się oszczędzanie. W ramach konta można otwierać także lokaty, np. obecnie w ofercie jest lokata 3-miesięczna, na której można zdeponować do 20 000 zł, a zyskuje się 3,5 %. W przypadku jej zerwania nie tracimy już uzbieranych odsetek – dlatego nazywa się Bezkarna.

Bezpieczna inwestycja w pożyczki wzajemne - zysk do 12,6 %

Mintos to inwestowanie na giełdzie pożyczek wzajemnych. Pozwala inwestować w pożyczki osobom, które chcą zarobić więcej, niż na zwykłej lokacie, ale wciąż przy małym ryzyku. Jak to działa? Firmy pożyczkowe nie mogą przyjmować depozytów, jak banki, które z pieniędzy zostawionych na lokatach oferują kredyty. Pożyczkodawcy mogą pożyczać tylko z posiadanego własnego kapitału. Ten zdobywają od prywatnych osób, dzięki takiej platformie jak Mintos. Stoi za nią Łotysz Martins Sulte - były konsultant Ernst&Young i bankier inwestycyjny, absolwent studiów z zarządzania strategicznego MBA na Uniwersytecie w Paryżu - osoba znana na tym rynku i uważana za wiarygodną.

Żeby zacząć inwestować w pożyczki, wystarczy się bezpłatnie zarejestrować, oraz mieć wolną naprawdę niewielką kwotę: 50 zł. A potem pracy jest na kwadrans miesięcznie (naprawdę: 15 minut), aby móc cieszyć się zyskiem w wysokości do 12,6 % w skali roku. Firmy pożyczkowe zarabiają po kilkaset procent w skali roku, więc nie jest niespodzianką, że nieco podzielą się zyskiem, korzystając z pieniędzy osób cywilnych. I oczywiście: Mintos nie pobiera żadnej prowizji.

Na giełdzie należy inwestować w pożyczki z gwarancją odkupu - wtedy na inwestycji nie można stracić. Po prostu firma pożyczkowa gwarantuje wykupienie udziału inwestora - odzyskasz pieniądze wraz z odsetkami, i nie musisz martwić się windykacją dłużnika i niespłaconą pożyczką. A ponad 90 % firm pożyczkowych działających na Mintos to wielki koncerny pożyczkowe, działające od lat. Z pomocą tego portalu pożyczyli już blisko miliard Euro (1 000 000 000), dając zarobić nawet 12 % blisko 75 000 inwestorów z 69 krajów.

Teraz najważniejsze: jak bezpiecznie inwestować na Mintos? Portal Rekin Finansowy podał następujące zasady:
1. Inwestować tylko w pożyczki z gwarantowanym wykupem w przypadku, gdy pożyczkobiorca spóźnia się ze spłatą raty o więcej niż 60 dni.
2. Ograniczać się do inwestowania w złotówkach i euro.
3. Tylko w pożyczki ratalne, pewniejsze w spłacie, oraz wyłącznie w pożyczki bez opóźnień.
4. Jak najczęściej w pożyczki, gdzie pożyczkobiorca spłacił już pierwsza ratę - to minimalizuje ryzyko.

Jak zacząć inwestować? Należy założyć bezpłatne konto. Tylko tyle, żeby uczciwie zarabiać na swoich pieniądzach.

Jak nie konto, to może korzystna lokata?

Jeżeli nie zachęca Cię dosyć krótki okres promocyjnego wysokiego oprocentowania na kontach oszczędnościowych, możesz zostawić pieniądze w banku na dobrze zarabiającej lokacie. Kilka z nich w przypadku zerwania przed końcem okresu umownego gwarantuje wypłatę zysku do tej chwili osiągniętego, więc praktycznie działają jak konta do oszczędzania. Poniżej zestaw najlepiej zarabiających obecnie lokat bankowych.

Lokata na 3 miesiące - bez konta, stałe 3,8 %, od 500 do 1 000 000 zł, dla nowego klienta

Najnowsza oferta Idea Banku potwierdza, że są w całkiem dobrej kondycji finansowej. Można u nich założyć depozyt o nazwie Lokata HIT, na kwotę od 500 zł do aż miliona złotych, na okres 3 miesięcy, a zysk to 3,8 %. Nie ma konieczności zakładania konta bankowego, a lokatę można zerwać bez utraty odsetek! Lokata jest objęta gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego do sumy równej 100 000 Euro, a dane zakładającego bezpieczne dzięki szyfrowanemu połączeniu. Oczywiście lokatę zakłada się przez internet, ale jest dostępna tylko dla nowych klientów.

Lokata na 3 miesiące - 3,5 %, od 500 do 100 000 zł

Dobrą propozycję ma teraz Bank BGŻ Optima – to ich Lokata Bezkarna. W razie jej zerwania nie tracimy już zebranych odsetek, naliczanych przy stałym oprocentowaniu 3,5 %. Zakłada się ją przez internet, a umowa podpisywana jest sms-em. Można ulokować od 1000 do 20 000 zł, a oferta jest dostępna tylko dla nowych klientów banku. Trzeba otworzyć indywidualny – całkowicie darmowy w obsłudze - rachunek oszczędnościowy Smart służący do obsługi tej lokaty (oprocentowany 0,7 %). Proces otwierania konta trwa 5 minut, a przelewy są bez ograniczeń ich liczby (!), oraz w pełni bezpłatne.

Lokata na 4 miesiące, bez konta, 3,7 %, do 200 000 zł

Oczywiście Getin Bank zawsze ma e-Lokatę na Nowe środki. Produkt jest dostępny tylko dla nowych klientów banku. Ulokować można od 500 zł do 200 000 złotych, wyłącznie na 4 miesiące, przy oprocentowaniu stałym 3,5 %. Zakłada się wyłącznie przez internet, bez wychodzenia z domu, w ciągu niecałych 10 minut - to bardzo wygodne. Nie ma konieczności zakładania konta, ani skorzystania z jakichkolwiek dodatkowych produktów.

Lokata na 6-36 miesięcy, bez konta, do 3,15 %, od 5000 do 400 000 zł, dla każdego klienta

Inbank oferuje Lokatę na Wysoki Procent, i jest to najlepsza oferta w przedziale od 6 do 36 miesięcy. Potwierdził to serwis branżowy Bankier.pl, który w listopadowym rankingu depozytów bez żadnych dodatkowych warunków dał im pierwsze miejsce za cały powyższy zakres czasowy. Zysk to 2,65 % dla lokaty na 6 miesięcy, 2,85 % dla 12 miesięcy, 3,0 % dla 2 lat i 3,15 % dla 3 lat. Minimalna wartość jednej lokaty to 5000 złotych, maksymalna 50 000 zł, a maksymalna łączna wartość lokat od pojedynczego klienta to 400 000 zł. Depozyt ma stałe oprocentowanie, zakładany jest 100% online – bez wychodzenia z domu. Brak konieczności otwierania kolejnego konta. Inbank to bank internetowy, dlatego trzeba się w nim zarejestrować - po zalogowaniu można zakładać lokaty. Bezpieczeństwo jest gwarantowane przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny do pełnej kwoty wszystkich lokat w banku.

Lokata na 3, 6 lub 12 miesięcy, bez konta, 1,55 - 1,7 %, dowolna kwota

Getin Bank ma również ciekawą ofertę dla osób, które chcą założyć depozyt na większą sumę. To e-Lokata Tradycyjna - zysk wynosi 1,55 % na 3 miesiące, i 1,65 % na 6 miesięcy. Można ulokować od 500 zł, a górnej granicy nie ma - pełna dowolność. Bez dodatkowego konta i innych produktów, zakładana przez internet, dostępna dla wszystkich kientów.
Praktycznie te same warunki ma e-Lokata Progresywna, tyle że zakłada się ją na rok, oprocentowanie wynosi 1,7 %, i też nie ma górnego pułapu kwoty lokaty.

Pozostałe możliwości oszczędzania

Nest Bank zachęca do regularnego oszczędzania na koncie Nest Rodzinne Oszczędności. Oprocentowanie konta to WIBOR 3-miesięczny minus 0,5 %, co obecnie daje 1,22 %. Wisienka na torcie schowana jest w premii dodawanej na koniec okresu oszczędzania w wysokości od 2 do 26 %. Klienci posiadający dzieci mogą zyskać nawet do 30 %.

Bardzo dobrym kontem, które nieźle oszczędza i nie trzeba go łączyć z kontem osobistym, jest należące do ING Otwarte Konto Oszczędnościowe. Promocyjne oprocentowanie wynosi 2 % dla kwoty od 1 do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy. Pierwszy przelew w miesiącu do dowolnego banku jest za darmo. Uwaga: na koncie można złożyć złotówki, ale również dolary, euro lub funty (USD, EURO, GBP), chociaż ich oprocentowanie jest wtedy raczej symboliczne - maksymalnie 0,25 %. Dostęp do konta przez internet, telefon lub w banku, otwarcie bezpłatne, wpłaty i wypłaty bez utraty odsetek.

Dosyć niespodziewanie bardzo dobre oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego zaproponował Bank Zachodni WBK. Ich mobilne Konto oszczędnościowe pozwala zarobić aż 2,7 % do kwoty 100 000 złotych. Nie ma żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie tego rachunku, a także za pierwszą transakcję w miesiącu. Konto można bardzo łatwo założyć: przez rozmowę wideo z doradcą, kuriera lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Można wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnym momencie nie tracąc odsetek, zarówno w placówce, jak i za pomocą przelewu przez internet. Dostęp też jest przez telefon lub online. Nie ma konieczności zakładania dodatkowo konta osobistego, oszczędzać można ile i jak długo się chce. Trzeba się tylko spieszyć - promocja trwa do 30 lipca, a konto można założyć do końca czerwca.

Porównywarki kont oszczędnościowych, rankingi oszczędności, doradcy

Oferta różnych form oszczędzania zmienia się bardzo dynamicznie, i jeżeli chcemy mieć pewność, że oszczędzamy najlepiej, jak to możliwe, najkorzystniej jest poradzić się - oczywiście bezpłatnie - specjalistów.

Warto zajrzeć do Supermarketu Finansowego. Strona jest zbudowana i współfinansowana z unijnych środków, co gwarantuje jej rzetelność i uczciwość. Darmowo wskazuje najlepszą ofertę, analizując propozycje ponad 30 banków, działających w Polsce pod czujnym okiem Komisji Nadzoru Finansowego. Tutaj można się dowiedzieć, jaka jest najlepsza aktualnie lokata z przedziału od tysiąca do miliona złotych, zakładana na okres od miesiąca do 3 lat. Poza lokatami porównują przede wszystkim Konta Oszczędnościowe, ale również polisolokaty i lokaty strukturyzowane - to bardzo ułatwia dokonanie wyboru. Wystarczy zostawić kontakt do siebie, aby konsultant oddzwonił lub przesłał na email informację o najlepszej dostępnej lokacie.

Prudential, czyli jak zadbać o swoją przyszłość

Prudential bez litości obala mity, w które naiwnie lub niepotrzebnie wierzymy. Bo tak naprawdę każdy z nas wie, że to niemożliwe, żeby państwo dało nam dobrą emeryturę, albo że nasze dziecko, jak dorośnie, utrzyma się samo, lub też, że zawsze będziemy zdrowi. Trzymamy się tych mitów, bo tak jest wygodniej, bo mamy inne, ważniejsze lub pilniejsze sprawy. Prudential zachęca, żeby na chwilę się zatrzymać i przemyśleć swoje przekonania, zanim zmusi nas do tego rzeczywistość. Ich oferta pomaga pozbyć się niepewności jutra, proponując trzy rodzaje oszczędzania, znane pod nazwą Młodzi Bogowie.
           Można zadbać o przyszłość dziecka, korzystając z ubezpieczenia oszczędnościowego Start w Życie. Dzięki niemu zyskujemy gwarancję, że niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość, dziecko otrzyma wsparcie finansowe. A tych potrzeb z pewnością nie zabraknie ;)
           Kolejna opcja to ubezpieczenie oszczędnościowe Emerytura bez Obaw. Pozwala ono zgromadzić kapitał, by na przyszłej emeryturze móc utrzymać standard życia na obecnym poziomie i realizować swoje marzenia.
           Trzecia oferta to Ochrona zdrowia, czyli zapewnienie dodatkowej kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej na wypadek kilkudziesięciu poważnych chorób, oraz uszczerbków na zdrowiu.
           Kontakt jest oczywiście całkowicie bezpłatny, i do niczego nie zobowiązuje.Loading

Jak najkorzystniej oszczędzać na kontach oszczędnościowych?

Jeżeli z założenia nie chcesz blokować sobie dostępu do gotówki trzymając ją na lokatach, a interesuje Cię wyłącznie bezpieczny zysk, należy nauczyć się pewnego rodzaju żonglerki między opisanymi wyżej kontami oszczędnościowymi. Przypominam, że oba są całkowicie darmowe w obsłudze, jeżeli umiesz ograniczyć się do 1 przelewu w miesiącu. Przede wszystkom należy jedno i drugie sobie założyć. W BGŻ Optimie atrakcyjne oprocentowanie jest zazwyczaj oferowane tylko w kilkumiesięcznym okresie promocyjnym, potem obowiązuje oprocentowanie standardowe. Obecnie jest to 2,5 % do kwoty 150 000 złotych, potem spadnie do 1,7 %. Dysponując maksymalnie taką kwotą korzystnie jest złożyć ją na koncie w Optimie, a po promocji przenieść do Banku Smart, gdzie będzie zarabiać 2 % do kwoty 50 000 złotych, powyżej tej kwoty zarabia się 1,5 %. Gdy w Optimie znowu zacznie się promocja, informacja o niej przychodzi na mail podany przy zakładaniu konta. Wtedy jest pewne, że znowu będzie warto przenieść oszczędności do Optimy. I tak w kółko, o ile oczywiście w międzyczasie gotówka nie została na jakiś cel wykorzystana.

Inne propozycje i formy oszczędzania

Łatwo jest sprawdzić, które konto oszczędnościowe jest obecnie najlepsze. Wystarczy skorzystać z pomocy finansistów z Supermarketu Finansowego. Należy pozostawić im swoje dane - imię, nazwisko, email i telefon, aby bezpłatnie poznać najkorzystniejszą ofertę dostępną obecnie na rynku bankowym. Porównują wszystkie dostępne rachunki oszczędnościowe, co pozwala uniknąć pomyłki przy wyborze konta.

Jeżeli chcesz nauczyć dziecko oszczędzania, trafia się dobra okazja do rozpoczęcia takiej nauki. Austriacka grupa ubezpieczeniowa Skandia rozdaje skarbonki na USB, które po podłączeniu do komputera przenoszą dziecko do Miasteczka McCash. Dziecko poznaje wartość pieniądza, uczy się oszczędzać, oraz dowiaduje się, jak w prawdziwym świecie zarabiać z zyskiem na zgromadzonych oszczędnościach. Warto zacząć od najmłodszych lat edukować dzieci.

Są oczywiście także inne konta oszczędnościowe, które dają zarobić, ale coś za coś – w zamian należy związać się z bankiem również kontem osobistym. Jeżeli Cię to nie odstraszyło, to warto zwrócić uwagę na ofertę Getin Bank, który w pakiecie z kontem osobistym zwanym swobodnym proponuje oszczędzanie na koncie oszczędnościowym, na którym pieniądze zarabiają 3,5%. Środki na rachunku są objęte gwarancją Bankoweo Funduszu Gwarancyjnego, a konto swobodne to m. in. darmowe wszystkie bankomaty w Polsce, oraz oczywiście nielimitowane przelewy internetowe.

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w tej witrynie. Informacje, jak korzystasz z tej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły