Blog o kontach oszczędnościowych.
Gdzie oszczędzać na wysoki procent.
Porady, rankingi, informacje, oceny.
                  
Start - Blog o finansach osobistych | Oddłużanie | Windykacja | Ochrona prywatności | Regulamin | O nas | Kontakt | Mapa serwisu


Gdzie najlepiej oszczędzać? Lipiec 2018 r.

Ranking - na którym koncie oszczędnościowym trzymać pieniądze? - 19 lipca 2018 r.

Jeżeli masz oszczędności, które chcesz mieć zawsze łatwo i szybko dostępne, potrzebujesz dobrego konta oszczędnościowego. Sprawdziłem, które z polskich banków nich gwarantują bezpieczny i pewny zysk na rachunku oszczędnościowym, i oto najkorzystniejsze z ofert.

Ranking najlepszych kont oszczędnościowych

1 miejsce. Alior Bank - Konto Mocno Oszczędzające.
- Oprocentowanie 2,7 % przez 4 miesiące, dla nowych środków, bez dodatkowych warunków, do 100 000 złotych,
- darmowe przelewy internetowe na konto w Alior Banku, wypłata dowolnych kwot w każdej chwili bez utraty odsetek,
- wniosek można złożyć online, a umowę potwierdzić przelewem, za pośrednictwem kuriera lub rozmową video.

2 miejsce. Millennium Bank - Konto oszczędnościowe Profit
- przez 3 miesiące oprocentowanie 2,7 %, dla kwoty do 100 000 zł, nadwyżka nad tę sumę zarabia 1,4 %,
- wraz z Kontem 360°, nie ma opłat za prowadzenie oraz pierwszy przelew w miesiącu,
- wpłata i wypłata pieniędzy bez utraty odsetek.

3 miejsce. Getin Bank - konto oszczędnościowe "Na nowe środki"
- dla środków od 1 zł do 200 000 zł ma oprocentowanie 3,0 %,
- konieczne otworzenie konta razem z bezpłatnym rachunkiem osobistym,
- nowy klient: 3,5 % przez 12 miesięcy, gdy założysz Konto Proste Zasady i wpływ min. 1500 zł miesięcznie,|
- Konto dostępne przez internet lub aplikację, otwierane przez internet, brak nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie.

4 miejsce. Nest Bank - konto oszczędnościowe.
- konto oszczędnościowe łącznie z całkowicie bezpłatnym kontem osobistym,
- Darmo: otwarcie, prowadzenie, pierwszy przelew,
- oprocentowanie 2,25 % do kwoty 50 000 złotych, a nadwyżka zarabia 2 %,
- Konto można otworzyć oraz obsługiwać ze smartfona. Nie traci się odsetek przy wypłacie.

Jeżeli zależy Ci na koncie, do którego nie trzeba dodatkowo zakładać konta osobistego, to dobrym wyjściem będzie skorzystanie z usług lidera bankowości oszczędnościowej, czyli BGŻ Optima. Obecnie ich konto oszczędnościowe daje zarobić aż 2,5 % do 150 000 zł, nadwyżka zarabia 1,7 %. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, tak jak i nielimitowane wpłaty i wypłaty. Do otwarcia rachunku wystarczy przelew w wysokości 1 zł, i już zaczyna się oszczędzanie. W ramach konta można otwierać także lokaty, np. obecnie w ofercie jest lokata 3-miesięczna, na której można zdeponować do 20 000 zł, a zyskuje się 3,5 %. W przypadku jej zerwania nie tracimy już uzbieranych odsetek – dlatego nazywa się Bezkarna.

Nest Bank zachęca do regularnego oszczędzania na koncie Nest Rodzinne Oszczędności. Oprocentowanie konta to WIBOR 3-miesięczny minus 0,5 %, co obecnie daje 1,22 %. Wisienka na torcie schowana jest w premii dodawanej na koniec okresu oszczędzania w wysokości od 2 do 26 %. Klienci posiadający dzieci mogą zyskać nawet do 30 %.

Bardzo dobrym kontem, które nieźle oszczędza i nie trzeba go łączyć z kontem osobistym, jest należące do ING Otwarte Konto Oszczędnościowe. Promocyjne oprocentowanie wynosi 2 % dla kwoty od 1 do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy. Pierwszy przelew w miesiącu do dowolnego banku jest za darmo. Uwaga: na koncie można złożyć złotówki, ale również dolary, euro lub funty (USD, EURO, GBP), chociaż ich oprocentowanie jest wtedy raczej symboliczne - maksymalnie 0,25 %. Dostęp do konta przez internet, telefon lub w banku, otwarcie bezpłatne, wpłaty i wypłaty bez utraty odsetek.

Dosyć niespodziewanie bardzo dobre oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego zaproponował Bank Zachodni WBK. Ich mobilne Konto oszczędnościowe pozwala zarobić aż 2,7 % do kwoty 100 000 złotych. Nie ma żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie tego rachunku, a także za pierwszą transakcję w miesiącu. Konto można bardzo łatwo założyć: przez rozmowę wideo z doradcą, kuriera lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Można wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnym momencie nie tracąc odsetek, zarówno w placówce, jak i za pomocą przelewu przez internet. Dostęp też jest przez telefon lub online. Nie ma konieczności zakładania dodatkowo konta osobistego, oszczędzać można ile i jak długo się chce. Trzeba się tylko spieszyć - promocja trwa do 30 lipca, a konto można założyć do końca czerwca.

Porównywarki kont oszczędnościowych, rankingi oszczędności, doradcy

Oferta różnych form oszczędzania zmienia się bardzo dynamicznie, i jeżeli chcemy mieć pewność, że oszczędzamy najlepiej, jak to możliwe, najkorzystniej jest poradzić się - oczywiście bezpłatnie - specjalistów.

Warto zajrzeć do Supermarketu Finansowego. Strona jest zbudowana i współfinansowana z unijnych środków, co gwarantuje jej rzetelność i uczciwość. Darmowo wskazuje najlepszą ofertę, analizując propozycje ponad 30 banków, działających w Polsce pod czujnym okiem Komisji Nadzoru Finansowego. Tutaj można się dowiedzieć, jaka jest najlepsza aktualnie lokata z przedziału od tysiąca do miliona złotych, zakładana na okres od miesiąca do 3 lat. Poza lokatami porównują przede wszystkim Konta Oszczędnościowe, ale również polisolokaty i lokaty strukturyzowane - to bardzo ułatwia dokonanie wyboru. Wystarczy zostawić kontakt do siebie, aby konsultant oddzwonił lub przesłał na email informację o najlepszej dostępnej lokacie.

Prudential, czyli jak zadbać o swoją przyszłość

Prudential bez litości obala mity, w które naiwnie lub niepotrzebnie wierzymy. Bo tak naprawdę każdy z nas wie, że to niemożliwe, żeby państwo dało nam dobrą emeryturę, albo że nasze dziecko, jak dorośnie, utrzyma się samo, lub też, że zawsze będziemy zdrowi. Trzymamy się tych mitów, bo tak jest wygodniej, bo mamy inne, ważniejsze lub pilniejsze sprawy. Prudential zachęca, żeby na chwilę się zatrzymać i przemyśleć swoje przekonania, zanim zmusi nas do tego rzeczywistość. Ich oferta pomaga pozbyć się niepewności jutra, proponując trzy rodzaje oszczędzania, znane pod nazwą Młodzi Bogowie.
           Można zadbać o przyszłość dziecka, korzystając z ubezpieczenia oszczędnościowego Start w Życie. Dzięki niemu zyskujemy gwarancję, że niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość, dziecko otrzyma wsparcie finansowe. A tych potrzeb z pewnością nie zabraknie ;)
           Kolejna opcja to ubezpieczenie oszczędnościowe Emerytura bez Obaw. Pozwala ono zgromadzić kapitał, by na przyszłej emeryturze móc utrzymać standard życia na obecnym poziomie i realizować swoje marzenia.
           Trzecia oferta to Ochrona zdrowia, czyli zapewnienie dodatkowej kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej na wypadek kilkudziesięciu poważnych chorób, oraz uszczerbków na zdrowiu.
           Kontakt jest oczywiście całkowicie bezpłatny, i do niczego nie zobowiązuje.Loading

Jak najkorzystniej oszczędzać na kontach oszczędnościowych?

Jeżeli z założenia nie chcesz blokować sobie dostępu do gotówki trzymając ją na lokatach, a interesuje Cię wyłącznie bezpieczny zysk, należy nauczyć się pewnego rodzaju żonglerki między opisanymi wyżej kontami oszczędnościowymi. Przypominam, że oba są całkowicie darmowe w obsłudze, jeżeli umiesz ograniczyć się do 1 przelewu w miesiącu. Przede wszystkom należy jedno i drugie sobie założyć. W BGŻ Optimie atrakcyjne oprocentowanie jest zazwyczaj oferowane tylko w kilkumiesięcznym okresie promocyjnym, potem obowiązuje oprocentowanie standardowe. Obecnie jest to 2,5 % do kwoty 150 000 złotych, potem spadnie do 1,7 %. Dysponując maksymalnie taką kwotą korzystnie jest złożyć ją na koncie w Optimie, a po promocji przenieść do Banku Smart, gdzie będzie zarabiać 2 % do kwoty 50 000 złotych, powyżej tej kwoty zarabia się 1,5 %. Gdy w Optimie znowu zacznie się promocja, informacja o niej przychodzi na mail podany przy zakładaniu konta. Wtedy jest pewne, że znowu będzie warto przenieść oszczędności do Optimy. I tak w kółko, o ile oczywiście w międzyczasie gotówka nie została na jakiś cel wykorzystana.

Inne propozycje i formy oszczędzania

Łatwo jest sprawdzić, które konto oszczędnościowe jest obecnie najlepsze. Wystarczy skorzystać z pomocy finansistów z Supermarketu Finansowego. Należy pozostawić im swoje dane - imię, nazwisko, email i telefon, aby bezpłatnie poznać najkorzystniejszą ofertę dostępną obecnie na rynku bankowym. Porównują wszystkie dostępne rachunki oszczędnościowe, co pozwala uniknąć pomyłki przy wyborze konta.

Jeżeli chcesz nauczyć dziecko oszczędzania, trafia się dobra okazja do rozpoczęcia takiej nauki. Austriacka grupa ubezpieczeniowa Skandia rozdaje skarbonki na USB, które po podłączeniu do komputera przenoszą dziecko do Miasteczka McCash. Dziecko poznaje wartość pieniądza, uczy się oszczędzać, oraz dowiaduje się, jak w prawdziwym świecie zarabiać z zyskiem na zgromadzonych oszczędnościach. Warto zacząć od najmłodszych lat edukować dzieci.

Są oczywiście także inne konta oszczędnościowe, które dają zarobić, ale coś za coś – w zamian należy związać się z bankiem również kontem osobistym. Jeżeli Cię to nie odstraszyło, to warto zwrócić uwagę na ofertę Getin Bank, który w pakiecie z kontem osobistym zwanym swobodnym proponuje oszczędzanie na koncie oszczędnościowym, na którym pieniądze zarabiają 3,5%. Środki na rachunku są objęte gwarancją Bankoweo Funduszu Gwarancyjnego, a konto swobodne to m. in. darmowe wszystkie bankomaty w Polsce, oraz oczywiście nielimitowane przelewy internetowe.

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w tej witrynie. Informacje, jak korzystasz z tej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły