Blog o kontach oszczędnościowych.
Gdzie oszczędzać na wysoki procent.
Porady, rankingi, informacje, oceny.
                  
Start - Blog o finansach osobistych | Oddłużanie | Windykacja | Ochrona prywatności | Regulamin | O nas | Kontakt | Mapa serwisu


Gdzie najkorzystniej oszczędzać?

Ranking - na którym koncie oszczędnościowym trzymać pieniądze? - 26 maja 2018 r.

Jeżeli masz oszczędności, które chcesz mieć zawsze łatwo i szybko dostępne, potrzebujesz dobrego konta oszczędnościowego. Najlepsze z nich są bezpłatne, a osiągany zysk będzie co najmniej taki, jak na lokatach, lub często nawet lepszy. Sprawdziłem, które z polskich banków nich gwarantują bezpieczny i pewny zysk na rachunku oszczędnościowym, i oto najkorzystniejsze z ofert.

Najkorzystniejsze wysokooprocentowane konto oszczędnościowe

"Oszczędności są po to, aby z nich korzystać" - głosi hasło Alior Banku reklamujące ich Konto Mocno Oszczędzające. Oprocentowanie to aż 2,7 % przez 4 miesiące, dla nowych środków, bez dodatkowych warunków, do kwoty 100 000 złotych. Klintowi przysługują darmowe przelewy internetowe na konto osobiste w Alior Banku, możliwość wpłacania nawet drobnych kwot w każdej chwili, a to bez utraty odsetek. Wygodne: wniosek można złożyć online bez wychodzenia z domu, a umowę potwierdzić przelewem, za pośrednictwem kuriera lub podczas rozmowy video. To bank słynący z rzetelności i dbania o swoich klientów, co obecnie jest dosyć rzadkie. To naprawdę wyższa kultura bankowości.

Korzystne konta oszczędnościowe

Dosyć niespodziewanie bardzo dobre oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego zaproponował Bank Zachodni WBK. Ich mobilne Konto oszczędnościowe pozwala zarobić aż 2,7 % do kwoty 100 000 złotych. Nie ma żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie tego rachunku, a także za pierwszą transakcję w miesiącu. Konto można bardzo łatwo założyć: przez rozmowę wideo z doradcą, kuriera lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Można wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnym momencie nie tracąc odsetek, zarówno w placówce, jak i za pomocą przelewu przez internet. Dostęp też jest przez telefon lub online. Nie ma konieczności zakładania dodatkowo konta osobistego, oszczędzać można ile i jak długo się chce. Trzeba się tylko spieszyć - promocja trwa do 30 lipca, a konto można założyć do końca czerwca.

Jeżeli chcesz mieć dobrze oprocentowane konto oszczędnościowe, wybór jest dosyć łatwy. Liderem w rankingu jest Nest Bank. Ich konto ma oprocentowanie 2,25 % do kwoty 50 000 złotych, a nadwyżka zarabia 2 %. Otwarcie, prowadzenie i pierwszy przelew są za darmo. Konto można otworzyć oraz obsługiwać ze smartfona. I nie traci się odsetek przy wypłacie. Jedynym warunkiem jest otworzenie dodatkowo rachunku osobistego, ale jest on całkowicie bezpłatny, bez konieczności spełniania jakichkolwiek warunków. Obecnie to najlepsze darmowe konto bankowe na rynku - może stać puste i nie obsługiwane do końca jego dni, a nie rodzi to żadnych kosztów.
Bank zachęca również do regularnego oszczędzania na koncie Nest Rodzinne Oszczędności. Oprocentowanie konta to WIBOR 3-miesięczny minus 0,5 %, co obecnie daje 1,22 %. Wisienka na torcie schowana jest w premii dodawanej na koniec okresu oszczędzania w wysokości od 2 do 26 %. Klienci posiadający dzieci mogą zyskać nawet do 30 %.

Atrakcyjną promocję do 18 stycznia 2018 roku prowadzi Millennium Bank. Jeżeli w tym okresie otworzysz w nim Konto oszczędnościowe Profit, przez 3 miesiące będziesz cieszyć się z oprocentowania w wysokości 2,5%, dla kwoty do 100 000 zł. Nadwyżka nad tę sumę zarabia 1,7%. Nie ma opłat za prowadzenie oraz pierwszy przelew w miesiącu, a wpłacać i wypłacać pieniądze można bez utraty odsetek. Musisz wiedzieć, że otwarcie rachunku oszczędnościowego trzeba połączyć z otwarciem ROR-a, a po okresie promocyjnym oprocentowanie spadnie do poziomu 0,6 - 1,1 %, w zależności od kwoty oszczędności.

Dużą promocję, rownież w telewizji, prowadzi Getin Bank. Ich konto oszczędnościowe "Na nowe środki" dla środków od 1 do 200 000 zł ma oprocentowanie 2,5 %, jeżeli klient zdecyduje się na otworzenie konta razem z bezpłatnym rachunkiem osobistym. Konto dostępne przez internet lub aplikację, otwierane przez internet. Oczywiście nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie.

Najnowsza, i obecnie jedna z najlepszych ofert konta oszczędnościowego, którego nie trzeba łączyć z kontem osobistym, czeka w Alior Banku. Rachunek nazywa się Konto Lokacyjne. Bez żadnych haczyków zarobi 2,5 % przez pierwsze 4 miesiące, dla kwoty do 100 000 złotych. Pierwszy przelew za darmo, jak również wypłata w bankomacie Euronetu lub PlanetCash. Po okresie promocyjnym oprocentowanie spada do wysokości ok. 1 %. Co istotne - kapitalizacja odsetek następuje po upłynięciu 4 miesięcy (trochę tak jak przy lokacie), ale wcześniejsza wypłata nie powoduje utraty odsetek.

Bardzo dobrym kontem, które nieźle oszczędza i nie trzeba go łączyć z kontem osobistym, jest należące do ING Otwarte Konto Oszczędnościowe. Promocyjne oprocentowanie wynosi 2 % dla kwoty od 1 do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy. Pierwszy przelew w miesiącu do dowolnego banku jest za darmo. Uwaga: na koncie można złożyć złotówki, ale również dolary, euro lub funty (USD, EURO, GBP), chociaż ich oprocentowanie jest wtedy raczej symboliczne - maksymalnie 0,25 %. Dostęp do konta przez internet, telefon lub w banku, otwarcie bezpłatne, wpłaty i wypłaty bez utraty odsetek.

Jeżeli zależy Ci na koncie, do którego nie trzeba dodatkowo zakładać konta osobistego, to dobrym wyjściem będzie skorzystanie z usług lidera bankowości oszczędnościowej, czyli BGŻ Optima. Obecnie ich konto oszczędnościowe daje zarobić aż 2,5 % do 150 000 zł, nadwyżka zarabia 1,7 %. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, tak jak i nielimitowane wpłaty i wypłaty. Do otwarcia rachunku wystarczy przelew w wysokości 1 zł, i już zaczyna się oszczędzanie. W ramach konta można otwierać także lokaty, np. obecnie w ofercie jest lokata 3-miesięczna, na której można zdeponować do 100 000 zł, a zyskuje się 3 %. W przypadku jej zerwania nie tracimy już uzbieranych odsetek – dlatego nazywa się Bezkarna.

Porównywarki kont oszczędnościowych, rankingi oszczędności, doradcy

Oferta różnych form oszczędzania zmienia się bardzo dynamicznie, i jeżeli chcemy mieć pewność, że oszczędzamy najlepiej, jak to możliwe, najkorzystniej jest poradzić się - oczywiście bezpłatnie - specjalistów.

Warto zajrzeć do Supermarketu Finansowego. Strona jest zbudowana i współfinansowana z unijnych środków, co gwarantuje jej rzetelność i uczciwość. Darmowo wskazuje najlepszą ofertę, analizując propozycje ponad 30 banków, działających w Polsce pod czujnym okiem Komisji Nadzoru Finansowego. Tutaj można się dowiedzieć, jaka jest najlepsza aktualnie lokata z przedziału od tysiąca do miliona złotych, zakładana na okres od miesiąca do 3 lat. Poza lokatami porównują przede wszystkim Konta Oszczędnościowe, ale również polisolokaty i lokaty strukturyzowane - to bardzo ułatwia dokonanie wyboru. Wystarczy zostawić kontakt do siebie, aby konsultant oddzwonił lub przesłał na email informację o najlepszej dostępnej lokacie.

Prudential, czyli jak zadbać o swoją przyszłość

Prudential bez litości obala mity, w które naiwnie lub niepotrzebnie wierzymy. Bo tak naprawdę każdy z nas wie, że to niemożliwe, żeby państwo dało nam dobrą emeryturę, albo że nasze dziecko, jak dorośnie, utrzyma się samo, lub też, że zawsze będziemy zdrowi. Trzymamy się tych mitów, bo tak jest wygodniej, bo mamy inne, ważniejsze lub pilniejsze sprawy. Prudential zachęca, żeby na chwilę się zatrzymać i przemyśleć swoje przekonania, zanim zmusi nas do tego rzeczywistość. Ich oferta pomaga pozbyć się niepewności jutra, proponując trzy rodzaje oszczędzania, znane pod nazwą Młodzi Bogowie.
           Można zadbać o przyszłość dziecka, korzystając z ubezpieczenia oszczędnościowego Start w Życie. Dzięki niemu zyskujemy gwarancję, że niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość, dziecko otrzyma wsparcie finansowe. A tych potrzeb z pewnością nie zabraknie ;)
           Kolejna opcja to ubezpieczenie oszczędnościowe Emerytura bez Obaw. Pozwala ono zgromadzić kapitał, by na przyszłej emeryturze móc utrzymać standard życia na obecnym poziomie i realizować swoje marzenia.
           Trzecia oferta to Ochrona zdrowia, czyli zapewnienie dodatkowej kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej na wypadek kilkudziesięciu poważnych chorób, oraz uszczerbków na zdrowiu.
           Kontakt jest oczywiście całkowicie bezpłatny, i do niczego nie zobowiązuje.Loading

Jak najkorzystniej oszczędzać na kontach oszczędnościowych?

Jeżeli z założenia nie chcesz blokować sobie dostępu do gotówki trzymając ją na lokatach, a interesuje Cię wyłącznie bezpieczny zysk, należy nauczyć się pewnego rodzaju żonglerki między opisanymi wyżej kontami oszczędnościowymi. Przypominam, że oba są całkowicie darmowe w obsłudze, jeżeli umiesz ograniczyć się do 1 przelewu w miesiącu. Przede wszystkom należy jedno i drugie sobie założyć. W BGŻ Optimie atrakcyjne oprocentowanie jest zazwyczaj oferowane tylko w kilkumiesięcznym okresie promocyjnym, potem obowiązuje oprocentowanie standardowe. Obecnie jest to 2,5 % do kwoty 150 000 złotych, potem spadnie do 1,7 %. Dysponując maksymalnie taką kwotą korzystnie jest złożyć ją na koncie w Optimie, a po promocji przenieść do Banku Smart, gdzie będzie zarabiać 2 % do kwoty 50 000 złotych, powyżej tej kwoty zarabia się 1,5 %. Gdy w Optimie znowu zacznie się promocja, informacja o niej przychodzi na mail podany przy zakładaniu konta. Wtedy jest pewne, że znowu będzie warto przenieść oszczędności do Optimy. I tak w kółko, o ile oczywiście w międzyczasie gotówka nie została na jakiś cel wykorzystana.

Inne propozycje i formy oszczędzania

Łatwo jest sprawdzić, które konto oszczędnościowe jest obecnie najlepsze. Wystarczy skorzystać z pomocy finansistów z Supermarketu Finansowego. Należy pozostawić im swoje dane - imię, nazwisko, email i telefon, aby bezpłatnie poznać najkorzystniejszą ofertę dostępną obecnie na rynku bankowym. Porównują wszystkie dostępne rachunki oszczędnościowe, co pozwala uniknąć pomyłki przy wyborze konta.

Jeżeli chcesz nauczyć dziecko oszczędzania, trafia się dobra okazja do rozpoczęcia takiej nauki. Austriacka grupa ubezpieczeniowa Skandia rozdaje skarbonki na USB, które po podłączeniu do komputera przenoszą dziecko do Miasteczka McCash. Dziecko poznaje wartość pieniądza, uczy się oszczędzać, oraz dowiaduje się, jak w prawdziwym świecie zarabiać z zyskiem na zgromadzonych oszczędnościach. Warto zacząć od najmłodszych lat edukować dzieci.

Są oczywiście także inne konta oszczędnościowe, które dają zarobić, ale coś za coś – w zamian należy związać się z bankiem również kontem osobistym. Jeżeli Cię to nie odstraszyło, to warto zwrócić uwagę na ofertę Getin Bank, który w pakiecie z kontem osobistym zwanym swobodnym proponuje oszczędzanie na koncie oszczędnościowym, na którym pieniądze zarabiają 3,5%. Środki na rachunku są objęte gwarancją Bankoweo Funduszu Gwarancyjnego, a konto swobodne to m. in. darmowe wszystkie bankomaty w Polsce, oraz oczywiście nielimitowane przelewy internetowe.

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w tej witrynie. Informacje, jak korzystasz z tej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły