Blog o kontach oszczędnościowych.
Gdzie oszczędzać na wysoki procent.
Porady, rankingi, informacje, oceny.
                  
Start - Blog o finansach osobistych | Oddłużanie | Windykacja | Ochrona prywatności | Regulamin | O nas | Kontakt | Mapa serwisu


Gdzie najlepiej oszczędzać? Listopad 2018

Ranking - na którym koncie oszczędnościowym trzymać pieniądze? - 16 listopada 2018 r.

Jeżeli masz oszczędności, które chcesz mieć zawsze łatwo i szybko dostępne, potrzebujesz dobrego konta oszczędnościowego. Sprawdziłem, które z polskich banków gwarantują bezpieczny i pewny zysk na rachunku oszczędnościowym, i oto najlepsze konta. Inne: 12 % zysku z bezpiecznej inwestycji w pożyczki wzajemne.

Ranking najlepszych kont oszczędnościowych

1 miejsce. Alior Bank - Konto Mocno Oszczędzające
- Oprocentowanie 2,7 % przez 4 miesiące, dla nowych środków, bez dodatkowych warunków, do 100 000 złotych,
- darmowe przelewy internetowe na konto w Alior Banku, wypłata dowolnych kwot w każdej chwili bez utraty odsetek,
- wniosek można złożyć online, a umowę potwierdzić przelewem, za pośrednictwem kuriera lub rozmową video.

2 miejsce. ING Bank Śląski – Otwarte Konto Oszczędnościowe
- 2,5 % przez 4 miesiące do 100 000 zł, aby złożyć wniosek, wystarczy 5 minut i dowód osobisty,
- bezpłatne przelewy między kontem oszczędnościowym a Kontem Osobistym z Lwem w ING Banku Śląskim, ale jego otwarcie nie jest konieczne (link do samodzielnego konta oszczędnościowego niżej na stronie docelowej),
- bez opłat za otwarcie, bez limitów wpłat czy wypłat, bez wpłaty na start, bez utraty odsetek przy wypłacie.

3 miejsce. Millennium Bank - Konto oszczędnościowe Profit
- przez 3 miesiące oprocentowanie 2,7 %, dla kwoty do 100 000 zł, nadwyżka nad tę sumę zarabia 1,4 %,
- wraz z Kontem 360°, nie ma opłat za prowadzenie oraz pierwszy przelew w miesiącu,
- wpłata i wypłata pieniędzy bez utraty odsetek.

4 miejsce. Nest Bank - konto oszczędnościowe
- oprocentowanie 3 % do kwoty 50 000 złotych, a nadwyżka zarabia 2 %,
- konieczne otworzenie konta razem z bezpłatnym rachunkiem osobistym,
- w ciągu 60 dni od założenia Nest Konta należy zacaąć przelewać na nie wynagrodzenie (min 1.000 zł),
- Konto można otworzyć oraz obsługiwać ze smartfona. Nie traci się odsetek przy wypłacie.

5 miejsce. Getin Bank - konto oszczędnościowe "Na nowe środki"
- dla środków od 1 zł do 200 000 zł ma oprocentowanie 3,0 %,
- konieczne otworzenie konta razem z bezpłatnym rachunkiem osobistym,
- nowy klient: 3,5 % przez 12 miesięcy, gdy założysz Konto Proste Zasady i wpływ min. 1500 zł miesięcznie,
- Konto dostępne przez internet lub aplikację, otwierane przez internet, brak nie ma opłat za otwarcie i prowadzenie.

Jeżeli zależy Ci na koncie, do którego nie trzeba dodatkowo zakładać konta osobistego, to dobrym wyjściem będzie skorzystanie z usług lidera bankowości oszczędnościowej, czyli BGŻ Optima. Obecnie ich konto oszczędnościowe daje zarobić aż 2,5 % do 150 000 zł, nadwyżka zarabia 1,7 %. Prowadzenie rachunku jest bezpłatne, tak jak i nielimitowane wpłaty i wypłaty. Do otwarcia rachunku wystarczy przelew w wysokości 1 zł, i już zaczyna się oszczędzanie. W ramach konta można otwierać także lokaty, np. obecnie w ofercie jest lokata 3-miesięczna, na której można zdeponować do 20 000 zł, a zyskuje się 3,5 %. W przypadku jej zerwania nie tracimy już uzbieranych odsetek – dlatego nazywa się Bezkarna.

Bezpieczna inwestycja w pożyczki wzajemne - zysk do 12,6 %

Mintos to inwestowanie na giełdzie pożyczek wzajemnych. Pozwala inwestować w pożyczki osobom, które chcą zarobić więcej, niż na zwykłej lokacie, ale wciąż przy małym ryzyku. Jak to działa? Firmy pożyczkowe nie mogą przyjmować depozytów, jak banki, które z pieniędzy zostawionych na lokatach oferują kredyty. Pożyczkodawcy mogą pożyczać tylko z posiadanego własnego kapitału. Ten zdobywają od prywatnych osób, dzięki takiej platformie jak Mintos. Stoi za nią Łotysz Martins Sulte - były konsultant Ernst&Young i bankier inwestycyjny, absolwent studiów z zarządzania strategicznego MBA na Uniwersytecie w Paryżu - osoba znana na tym rynku i uważana za wiarygodną.

Żeby zacząć inwestować w pożyczki, wystarczy się bezpłatnie zarejestrować, oraz mieć wolną naprawdę niewielką kwotę: 50 zł. A potem pracy jest na kwadrans miesięcznie (naprawdę: 15 minut), aby móc cieszyć się zyskiem w wysokości do 12,6 % w skali roku. Firmy pożyczkowe zarabiają po kilkaset procent w skali roku, więc nie jest niespodzianką, że nieco podzielą się zyskiem, korzystając z pieniędzy osób cywilnych. I oczywiście: Mintos nie pobiera żadnej prowizji.

Na giełdzie należy inwestować w pożyczki z gwarancją odkupu - wtedy na inwestycji nie można stracić. Po prostu firma pożyczkowa gwarantuje wykupienie udziału inwestora - odzyskasz pieniądze wraz z odsetkami, i nie musisz martwić się windykacją dłużnika i niespłaconą pożyczką. A ponad 90 % firm pożyczkowych działających na Mintos to wielki koncerny pożyczkowe, działające od lat. Z pomocą tego portalu pożyczyli już blisko miliard Euro (1 000 000 000), dając zarobić nawet 12 % blisko 75 000 inwestorów z 69 krajów.

Teraz najważniejsze: jak bezpiecznie inwestować na Mintos? Portal Rekin Finansowy podał następujące zasady:
1. Inwestować tylko w pożyczki z gwarantowanym wykupem w przypadku, gdy pożyczkobiorca spóźnia się ze spłatą raty o więcej niż 60 dni.
2. Ograniczać się do inwestowania w złotówkach i euro.
3. Tylko w pożyczki ratalne, pewniejsze w spłacie, oraz wyłącznie w pożyczki bez opóźnień.
4. Jak najczęściej w pożyczki, gdzie pożyczkobiorca spłacił już pierwsza ratę - to minimalizuje ryzyko.

Jak zacząć inwestować? Należy założyć bezpłatne konto. Tylko tyle, żeby uczciwie zarabiać na swoich pieniądzach.

Jak nie konto, to może korzystna lokata?

Jeżeli nie zachęca Cię dosyć krótki okres promocyjnego wysokiego oprocentowania na kontach oszczędnościowych, możesz zostawić pieniądze w banku na dobrze zarabiającej lokacie. Kilka z nich w przypadku zerwania przed końcem okresu umownego gwarantuje wypłatę zysku do tej chwili osiągniętego, więc praktycznie działają jak konta do oszczędzania. Poniżej zestaw najlepiej zarabiających obecnie lokat bankowych.

Lokata na 3 miesiące - 3,5 %, od 500 do 100 000 zł

Dobrą propozycję ma Bank BGŻ Optima – to ich Lokata Bezkarna. W razie jej zerwania nie tracimy już zebranych odsetek, naliczanych przy stałym oprocentowaniu 3,5 %. Zakłada się ją przez internet, a umowa podpisywana jest sms-em. Można ulokować od 1000 do 20 000 zł, a oferta jest dostępna tylko dla nowych klientów banku. Trzeba otworzyć indywidualny – całkowicie darmowy w obsłudze - rachunek oszczędnościowy Smart służący do obsługi tej lokaty (oprocentowany do 2,5 %). Proces otwierania konta trwa 5 minut, a przelewy są bez ograniczeń ich liczby (!), oraz w pełni bezpłatne.
Uwaga - jeżeli chcesz w BGŻ Optimie ulokować na lokacie więcej, tj. do 100 000 zł, można tu założyć lokatę pod nazwą Bezkompromisowa. Również na 3 miesiące, przy zerwaniu nie traci się odsetek, oprocentowanie stałe 2,7 %.

Lokata na 24 miesiące = 2,3 %, zakładana przez internet, bez konta, bez górnego limitu

Jeżeli zależy Ci głównie na bezpieczeństwie swojej gotówki, ale nie pogardzisz zyskiem przewyższającym znacznie inflację, możesz zostawić pieniądze w Santander Banku na Lokacie Direct+ Wzrost. Bank od lat wspiera Justynę Kowalczyk, a ta reklamuje ich twarzą i nazwiskiem. Oprocentowanie stałe lokaty 24-miesięcznej to teraz 2,5 %, można zdeponować nie mniej niż 5000 zł, a górnego progu sumy lokaty nie ma. Nie ma też opłat za otwarcie i prowadzenie, nie trzeba zakładać konta. Lokatę można założyć online, nie ruszając się w domu czy pracy sprzed komputera.
Uwaga: lokatę Santandera o tej nazwie można założyć również na inne okresy, zmienia się tylko oprocentowanie, i kolejno: 12 miesięcy = 1,9 %, 15 ms = 2,0 %, 36 ms = 2,6 %. Reszta zasad bez zmian.

Lokata na 1 - 36 miesięcy, do 2,6 %, do 250 tys. zł, dla nowych klientów, bez konta

Także Santander Bankowi zaczęło zależeć najbardziej na nowych klientach. Do tych, którzy jeszcze nie korzystają z oferty banku, bądź nie są jego klientami co najmniej od 4 miesięcy, skierowana jest najnowsza promocja. Lokata Online Na Nowe Środki pozwala ulokować od 1000 do 250 000 złotych, w okresie od 1 do 36 miesięcy, a najkorzystniejsze oprocentowanie wynosi 2,6 %. Nie trzeba zakładać konta, cała procedura przez internet, oprocentowanie stałe, brak jakichkolwiek opłat.

Lokata na 3 miesiące - bez konta, stałe 4,0 %, od 500 do 100 000 zł

W lokatach na 3 miesiące warto zwrócić uwagę na ofertę Idea Banku. Lokata „Happy” to stałe, niezmienne oprocentowanie w wysokości 4,0 %. Można ulokować sumę od 500 zł do 20 000 złotych. Dostępna tylko dla nowych klientów, zakładana przez internet, nie ma konieczności otwierania konta bankowego. Warto się spieszyć - niedawno oprocentowanie było wyższe, a obciążenie banków nowymi podatkami spowoduje, że będzie ono nadal spadać.

Gdy dysponujesz kwotą od 25 000.01 zł do 100 000 zł, najkorzystniej będzie zostawić je na 3 miesiące ponownie w Idea Banku, ale tym razem na lokacie o nazwie Happy Pro. A to dlatego, że tutaj oprocentowanie wynosi 3,0 %. Reszta zasad taka sama: produkt tylko dla nowych klientów, bez otwierania konta bankowego i innych produktów bankowych, można założyć tylko jedną Lokatę HAPPY PRO.

Lokata na 1, 2, 3 lub 6 miesięcy - bez konta, do 3,5 %, do 1 000 000 zł (milion zł)

Idea Bank ma jeszcze jedną propozycję, tym razem tylko dla nowych klientów, którzy chcą zainwestować większą gotówkę. To Lokata na Nowe Środki, od 500 złotych do całego miliona. Jej oprocentowanie wynosi:
- 3,5 % w skali roku dla lokaty zakładanej na okres 1 miesiąc,
- 3,0 % dla 2-miesięcznej,
- 2,9 % na 3 miesiące lub:
- 2,7 % dla lokaty zakładanej na 6 miesięcy.
Oczywiście: nie trzeba zakładać konta bankowego.

Pozostałe możliwości oszczędzania

Nest Bank zachęca do regularnego oszczędzania na koncie Nest Rodzinne Oszczędności. Oprocentowanie konta to WIBOR 3-miesięczny minus 0,5 %, co obecnie daje 1,22 %. Wisienka na torcie schowana jest w premii dodawanej na koniec okresu oszczędzania w wysokości od 2 do 26 %. Klienci posiadający dzieci mogą zyskać nawet do 30 %.

Bardzo dobrym kontem, które nieźle oszczędza i nie trzeba go łączyć z kontem osobistym, jest należące do ING Otwarte Konto Oszczędnościowe. Promocyjne oprocentowanie wynosi 2 % dla kwoty od 1 do 100 000 zł przez okres 4 miesięcy. Pierwszy przelew w miesiącu do dowolnego banku jest za darmo. Uwaga: na koncie można złożyć złotówki, ale również dolary, euro lub funty (USD, EURO, GBP), chociaż ich oprocentowanie jest wtedy raczej symboliczne - maksymalnie 0,25 %. Dostęp do konta przez internet, telefon lub w banku, otwarcie bezpłatne, wpłaty i wypłaty bez utraty odsetek.

Dosyć niespodziewanie bardzo dobre oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego zaproponował Bank Zachodni WBK. Ich mobilne Konto oszczędnościowe pozwala zarobić aż 2,7 % do kwoty 100 000 złotych. Nie ma żadnych opłat za otwarcie i prowadzenie tego rachunku, a także za pierwszą transakcję w miesiącu. Konto można bardzo łatwo założyć: przez rozmowę wideo z doradcą, kuriera lub za pomocą przelewu weryfikacyjnego z innego banku. Można wpłacać i wypłacać pieniądze w dowolnym momencie nie tracąc odsetek, zarówno w placówce, jak i za pomocą przelewu przez internet. Dostęp też jest przez telefon lub online. Nie ma konieczności zakładania dodatkowo konta osobistego, oszczędzać można ile i jak długo się chce. Trzeba się tylko spieszyć - promocja trwa do 30 lipca, a konto można założyć do końca czerwca.

Porównywarki kont oszczędnościowych, rankingi oszczędności, doradcy

Oferta różnych form oszczędzania zmienia się bardzo dynamicznie, i jeżeli chcemy mieć pewność, że oszczędzamy najlepiej, jak to możliwe, najkorzystniej jest poradzić się - oczywiście bezpłatnie - specjalistów.

Warto zajrzeć do Supermarketu Finansowego. Strona jest zbudowana i współfinansowana z unijnych środków, co gwarantuje jej rzetelność i uczciwość. Darmowo wskazuje najlepszą ofertę, analizując propozycje ponad 30 banków, działających w Polsce pod czujnym okiem Komisji Nadzoru Finansowego. Tutaj można się dowiedzieć, jaka jest najlepsza aktualnie lokata z przedziału od tysiąca do miliona złotych, zakładana na okres od miesiąca do 3 lat. Poza lokatami porównują przede wszystkim Konta Oszczędnościowe, ale również polisolokaty i lokaty strukturyzowane - to bardzo ułatwia dokonanie wyboru. Wystarczy zostawić kontakt do siebie, aby konsultant oddzwonił lub przesłał na email informację o najlepszej dostępnej lokacie.

Prudential, czyli jak zadbać o swoją przyszłość

Prudential bez litości obala mity, w które naiwnie lub niepotrzebnie wierzymy. Bo tak naprawdę każdy z nas wie, że to niemożliwe, żeby państwo dało nam dobrą emeryturę, albo że nasze dziecko, jak dorośnie, utrzyma się samo, lub też, że zawsze będziemy zdrowi. Trzymamy się tych mitów, bo tak jest wygodniej, bo mamy inne, ważniejsze lub pilniejsze sprawy. Prudential zachęca, żeby na chwilę się zatrzymać i przemyśleć swoje przekonania, zanim zmusi nas do tego rzeczywistość. Ich oferta pomaga pozbyć się niepewności jutra, proponując trzy rodzaje oszczędzania, znane pod nazwą Młodzi Bogowie.
           Można zadbać o przyszłość dziecka, korzystając z ubezpieczenia oszczędnościowego Start w Życie. Dzięki niemu zyskujemy gwarancję, że niezależnie od tego, co przyniesie przyszłość, dziecko otrzyma wsparcie finansowe. A tych potrzeb z pewnością nie zabraknie ;)
           Kolejna opcja to ubezpieczenie oszczędnościowe Emerytura bez Obaw. Pozwala ono zgromadzić kapitał, by na przyszłej emeryturze móc utrzymać standard życia na obecnym poziomie i realizować swoje marzenia.
           Trzecia oferta to Ochrona zdrowia, czyli zapewnienie dodatkowej kompleksowej ochrony ubezpieczeniowej na wypadek kilkudziesięciu poważnych chorób, oraz uszczerbków na zdrowiu.
           Kontakt jest oczywiście całkowicie bezpłatny, i do niczego nie zobowiązuje.Loading

Jak najkorzystniej oszczędzać na kontach oszczędnościowych?

Jeżeli z założenia nie chcesz blokować sobie dostępu do gotówki trzymając ją na lokatach, a interesuje Cię wyłącznie bezpieczny zysk, należy nauczyć się pewnego rodzaju żonglerki między opisanymi wyżej kontami oszczędnościowymi. Przypominam, że oba są całkowicie darmowe w obsłudze, jeżeli umiesz ograniczyć się do 1 przelewu w miesiącu. Przede wszystkom należy jedno i drugie sobie założyć. W BGŻ Optimie atrakcyjne oprocentowanie jest zazwyczaj oferowane tylko w kilkumiesięcznym okresie promocyjnym, potem obowiązuje oprocentowanie standardowe. Obecnie jest to 2,5 % do kwoty 150 000 złotych, potem spadnie do 1,7 %. Dysponując maksymalnie taką kwotą korzystnie jest złożyć ją na koncie w Optimie, a po promocji przenieść do Banku Smart, gdzie będzie zarabiać 2 % do kwoty 50 000 złotych, powyżej tej kwoty zarabia się 1,5 %. Gdy w Optimie znowu zacznie się promocja, informacja o niej przychodzi na mail podany przy zakładaniu konta. Wtedy jest pewne, że znowu będzie warto przenieść oszczędności do Optimy. I tak w kółko, o ile oczywiście w międzyczasie gotówka nie została na jakiś cel wykorzystana.

Inne propozycje i formy oszczędzania

Łatwo jest sprawdzić, które konto oszczędnościowe jest obecnie najlepsze. Wystarczy skorzystać z pomocy finansistów z Supermarketu Finansowego. Należy pozostawić im swoje dane - imię, nazwisko, email i telefon, aby bezpłatnie poznać najkorzystniejszą ofertę dostępną obecnie na rynku bankowym. Porównują wszystkie dostępne rachunki oszczędnościowe, co pozwala uniknąć pomyłki przy wyborze konta.

Jeżeli chcesz nauczyć dziecko oszczędzania, trafia się dobra okazja do rozpoczęcia takiej nauki. Austriacka grupa ubezpieczeniowa Skandia rozdaje skarbonki na USB, które po podłączeniu do komputera przenoszą dziecko do Miasteczka McCash. Dziecko poznaje wartość pieniądza, uczy się oszczędzać, oraz dowiaduje się, jak w prawdziwym świecie zarabiać z zyskiem na zgromadzonych oszczędnościach. Warto zacząć od najmłodszych lat edukować dzieci.

Są oczywiście także inne konta oszczędnościowe, które dają zarobić, ale coś za coś – w zamian należy związać się z bankiem również kontem osobistym. Jeżeli Cię to nie odstraszyło, to warto zwrócić uwagę na ofertę Getin Bank, który w pakiecie z kontem osobistym zwanym swobodnym proponuje oszczędzanie na koncie oszczędnościowym, na którym pieniądze zarabiają 3,5%. Środki na rachunku są objęte gwarancją Bankoweo Funduszu Gwarancyjnego, a konto swobodne to m. in. darmowe wszystkie bankomaty w Polsce, oraz oczywiście nielimitowane przelewy internetowe.

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w tej witrynie. Informacje, jak korzystasz z tej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły