Blog o lokatach bankowych.
Gdzie najwyższy procent.
Opinie, porady, rankingi.
                  
Start - Blog o finansach osobistych | Oddłużanie | Windykacja | Ochrona prywatności | Regulamin | O nas | Kontakt | Mapa serwisu


Ranking lokat bankowych - czerwiec 2018 r.

Bez konta: Idea Bank 4%, Lion's 3%, Santander 2,55% a 3,5% w BGŻ Optima. - 22 czerwca 2018r.

Tylko kilka banków oferuje obecnie lokaty, na których można naprawdę zarobić - najlepsze czekają w BGŻ Optimie, Nest Banku, Idea Banku i Alior Banku. Poniżej szczegóły najkorzystniejszych ofert lokat bankowych, wszystkich chronionych przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny.

Lokata na 3 miesiące - 3,5 %, od 500 do 100 000 zł

Dobrą propozycję ma teraz Bank BGŻ Optima – to ich Lokata Bezkarna. W razie jej zerwania nie tracimy już zebranych odsetek, naliczanych przy stałym oprocentowaniu 3,5 %. Zakłada się ją przez internet, a umowa podpisywana jest sms-em. Można ulokować od 1000 do 20 000 zł, a oferta jest dostępna tylko dla nowych klientów banku. Trzeba otworzyć indywidualny – całkowicie darmowy w obsłudze - rachunek oszczędnościowy Smart służący do obsługi tej lokaty (oprocentowany do 2,5 %). Proces otwierania konta trwa 5 minut, a przelewy są bez ograniczeń ich liczby (!), oraz w pełni bezpłatne.
Uwaga - jeżeli chcesz w BGŻ Optimie ulokować na lokacie więcej, tj. do 100 000 zł, można tu założyć lokatę pod nazwą Bezkompromisowa. Również na 3 miesiące, przy zerwaniu nie traci się odsetek, oprocentowanie stałe 2,7 %.

Lokata na 1 - 3 miesiące - bez konta, od 500 do 100 000 zł

W lokatach na 3 miesiące warto zwrócić uwagę na ofertę Idea Banku. Lokata „Happy” to stałe, niezmienne oprocentowanie w wysokości 3,5 %, a przy lokacie zakładanej na 1 miesiąc zarobek wynosi 3 %. Co ciekawe, najwyższe oprocentowanie ma lokata 2-miesięczna, równa zyskowi 4 %. Można ulokować sumę od 500 zł do 10 000 złotych. Dostępna tylko dla nowych klientów, zakładana przez internet, nie ma konieczności otwierania konta bankowego. Warto się spieszyć - niedawno oprocentowanie było wyższe, a deflacja oraz obciążenie banków nowymi podatkami spowodują, że będzie ono nadal spadać.

Gdy dysponujesz kwotą od 10 000 zł do 25 000 zł, najkorzystniej będzie zostawić je na 3 miesiące ponownie w Idea Banku, ale tym razem na lokacie o nazwie Happy Pro. A to dlatego, że tutaj oprocentowanie wynosi 3,5 %. Reszta zasad taka sama: produkt tylko dla nowych klientów, bez otwierania konta bankowego i innych produktów bankowych, można założyć tylko jedną Lokatę HAPPY PRO, na kwotę od 10 000 do 25000 zł. Natomiast jeżeli chcesz ulokować kwotę od 25 001 do 100 000 złotych, oprocentowanie wynosi 2,7 %.

Lokata na 15 miesięcy = 2,55 %, zakładana przez internet

Jeżeli zależy Ci głównie na bezpieczeństwie swojej gotówki, , ale nie pogardzisz zyskiem przewyższającym inflację, możesz zostawić pieniądze w Santander Banku na Lokacie Direct+ Wzrost. Bank od lat wspiera Justynę Kowalczyk, a ta reklamuje ich twarzą i nazwiskiem. Oprocentowanie teraz znacznie powyżej inflacji wynosi 2,55 %, można zdeponować nie mniej niż 5000 zł, a górnego progu nie ma. Nie ma też opłat za otwarcie i prowadzenie. Lokatę można założyć online, nie ruszając się w domu czy pracy sprzed komputera.

Lokata Banku Nest - 4 % do kwoty 10 000 zł na 3 miesiące

Dobre oprocentowanie ma Lokata Witaj Banku Nest - obecnie to 4 % w opcji na 3 miesiące. Można ulokować sumę od 1000 do 10 000 zł. Lokatę może otworzyć tylko posiadacz konta osobistego Nest, ale to akurat atut - konto, jego obsługa, karta, przelewy i wypłaty są całkowicie bezpłatne. Oczywiście po skorzystaniu z lokaty można konto szybko, łatwo i bezkarnie zamknąć, jeżeli nie będzie już do niczego potrzebne. Jednak warto nie pozbywać się go - bank często proponuje atrakcyjne warunki oszczędzaniadla swoich klientów. Przykładowo obecnie ich konto oszczędnościowe przynosi 2,25 % zysku.

Lokata Alior Bank - 2,5 %, do 200 000 zł, na 3 - 6 miesięcy, bez konta

Bardzo dobre warunki zaproponował dosyć niespodziewanie Alior Bank na Lokacie Internetowej. Proponują założenie depozytu na czas 90 lub 186 dni, gdzie kwota od 1000 do 200 000 złotych będzie zarabiała 2,5 %. Szczególnie przy dłuższym okresie oszczędzania jest to propozycja warta uwagi. Nie trzeba zakładać konta, oferta dostępna tylko dla nowych klientów banku, całą procedura toczy się przez internet, co sprawia, że czas założenia lokaty to 5 minut. Bardzo rzetelny i wiarygodny bank, słynący z doskonałej obsługi klientów.

Lokata na 40 dni, bez konta, 2,75 % od 100 000 zł, 3 % od 350 000 zł

Ciekawą ofertę ma bank dla zamożnych, czyli Lion's Bank. Na jego lokacie Welcome można zarobić 3,0 % w ciągu 40 dni. Aby ją założyć, trzeba dysponować kwotą od 350 000,01 do 600 000 złotych. Stałe oprocentowanie, a kapitalizacja odsetek na koniec okresu lokaty. Nie trzeba zakładać konta, żadnych dodatkowych produktów. Natomiast inwestujący kwotę od 100 000 do 350 000 zł dostanie 2,75 %. Pozostałe warunki te same. Jeżeli kogoś stać na założenie lokaty w tym banku, na pewno będzie mógł potem liczyć również na inne korzyści, zarezerwowane dla klientów bankowości prywatnej.

Lokata na 1 - 12 miesięcy, od 100 000 zł

Lion's bank skonstruował lokatę, która powinna pasować każdemu - nazywa się Miracle. Można ja otworzyć na 1,3,6,10 lub 12 miesięcy. Minimalna kwota konieczna do zainwestowania to 100 000 zł. Lokata ma charakter albo odnawialny, albo nieodnawialny - decyduje o tym składający wniosek. Oprocentowanie jest stałe i wynosi w skali roku dla wariantu odnawialnego: 1,90% dla lokaty zakładanej na okres 1 miesiąca; 2,20% na okres 3 miesięcy, 2,30% na 6 miesięcy, 2,40% na 10 lub 12 miesięcy. Dla wariantu nieodnawialnego: 1,80% na okres 1 miesiąca, 2,10% na 3 miesiące, 2,20% na 6 miesięcy, 2,30% na 10 lub 12 miesięcy. Kapitalizacja na koniec Okresu umownego - zerwanie lokaty to utrata wypracowanego zysku. Z powyższego wynika, że lepiej jest założyć lokatę odnawialną (oprocentowanie jest wyższe), a zerwać ją tuż po zakończeniu okresu umownego, gdy zostanie odnowiona.

Porównywarki lokat bankowych, rankingi depozytów, doradcy

Oferta lokat nadal zmienia się bardzo dynamicznie, i jeżeli chcemy mieć pewność, że zakładamy możliwie najlepszą lokatę, najkorzystniej jest poradzić się - oczywiście bezpłatnie - specjalistów.

Warto zajrzeć do serwisu Lepsza Oferta. Strona jest zbudowana i współfinansowana z unijnych środków, co gwarantuje jej rzetelność i uczciwość. Darmowo wskazuje najlepszą ofertę, analizując propozycje ponad 30 banków, działających w Polsce pod czujnym okiem Komisji Nadzoru Finansowego. Tutaj można się dowiedzieć, jaka jest najlepsza aktualnie lokata z przedziału od 500 zł do miliona złotych, zakładana na okres od miesiąca do 3 lat. Poza lokatami bankowymi porównują lokaty w nieruchomości, bezpieczne fundusze i fundusze akcji oraz konta oszczędnościowe - to ułatwia dokonanie wyboru, a może skutkować zyskiem od 4 % do nawet 13 %. Wystarczy zostawić kontakt do siebie, aby konsultant oddzwonił lub przesłał na email informację o najlepszej dostępnej lokacie. Serwis polecany jako bezpieczny, wiarygodny i korzystny przez m. in. Forbes, Puls Biznesu, Newsweek, TVP, WP.pl i Gazetę Wyborczą.

Lokaty na 2 miesiące

Korzystną dwumiesięczną lokatę ma w ofercie Getin Bank. Lokata „Na start” ma stałe oprocentowanie w wysokości 3,5 %, a można ulokować od 500 do 10 000 zł. Formalności są łatwe i szybkie – cała procedura zajmuje kilka minut klikania w internecie. Oferta również jest dostępna tylko dla nowych klientów, i tylko jedną taką lokatę można założyć – tutaj nie ma konieczności zakładania dodatkowo konta bankowego.

Lokata na 1 rok

Jeżeli masz przeczucie graniczące z pewnością, że oprocentowanie lokat będzie nadal spadać, warto pochylić się nad ofertą Santander Banku. Można w nim założyć lokatę Direct + Internet, na okres 1 roku, a jej oprocentowanie to stałe 1,9 %. Minimalna kwota lokaty to 5000 zł, górnego progu nie ma. Nie ma też opłat za otwarcie i prowadzenie. Jeżeli masz ochotę założyć się z bankiem, że lepszej oferty w ciągu roku nie będzie, jest to lokata dla Ciebie.

Korzystne obligacje: korporacyjne średnio 5,9 %, w banku 4,5 %

Jeżeli zarobek z lokaty wydaje Ci się zbyt niski, można spróbować inwestycji w obligacje korporacyjne. Są to swego rodzaju lokaty oferowane przez przedsiębiorstwa, które pożyczają pieniądze od osób fizycznych, oferując w zamian pewien zysk. Jest to instrument inwestycyjny, a więc obciążony jakimś ryzykiem, dlatego warto wybierać obligacje znanych i renomowanych przedsiębiorstw, działających w dochodowych branżach. W zamian firmy oferują zysk nawet do kilkunastu %. Specjaliści działu finansowego Rzeczpospolitej sporządzili ranking, zgodnie z którym najlepszym agentem emisji obligacji korporacyjnych jest Noble Securities. Instytucja ta jest stale sprawdzana i podlega kontroli Komisji Nadzoru Finansowego. Minimum formalności, a potencjalny zysk kilka razy większy, niż obecnie z lokat.

Inną opcją jest zainwestowanie w obligacje wyemitowane przez bezpieczny polski Bank Pocztowy. Obecnie gwarantują zysk na poziomie 4,5 %. Obligacje są 10-letnie, a odsetki są wypłacane co 6 miesięcy. Oczywiście nie jest konieczne zablokowanie sobie dostępu do własnej gotówki na całą dekadę - w każdym momencie można sprzedać obligacje na giełdzie.

Lokata na 22 dni

Toyota Bank kontynuuje promocje lokat zakładanych na okresy liczone w dniach. Tym razem można założyć lokatę na 22 dni, składając na niej 22 000 zł. Maksymalnie można założyć 5 takich depozytów, co razem daje 110 000 zł. Oprocentowanie wynosi 2 %. Do obsługi lokat trzeba otworzyć konto, potem wybrać Plan Depozytowy, a następnie już tylko patrzeć, jak rośnie kapitał.

Lokata na 4 miesiące - bez konta, od 1000 do 200 000 zł

Getin Bank rozpoczął promocję swojego nowego produktu inwestycyjnego, pod nazwą e-Lokata na Nowe Środki. Oprocentowanie wyróżnia się spośród innych lokat, gdyż wynosi 2,1 %, i jest ono stałe. Nie trzeba zakładać dodatkowo konta osobistego - po zakończeniu 4 miesięcy wystarczy przelać środki do swojego banku. Lokatę można założyć wyłącznie online - przez internet, i jest dostępna tylko dla nowych klientów banku.

A gdzie zarobić 22 % ?

Znana z udzielania pożyczek firma Pośrednictwo Finansowe „KREDYTY-pożyczki” Sp. z o.o. oferuje możliwość inwestowania w pożyczanie. Roczny średni zysk wynosi ponad 22 %. Polega to na kupowaniu pożyczek, a zarabia się na odsetkach i udzielanym rabacie. Po szczegóły odsyłam do portalu Pro - Zysk. Uwaga - są haczyki - firma nie podlega nadzorowi finansowemu, więc nie ma gwarancji państwowych. Plus - ostatnio ponownie trafiła na listę KNF. Decyzję pozostawiam odwiedzającym serwis, do podjęcia po głebokiej analizie i zastanowieniu.

Dla niezadowolonych z aktualnego oprocentowania lokat dom maklerski Michael / Strom przygotował ofertę obligacji korporacyjnych. Każda osoba dysponująca kwotą co najmniej 50 000 zł może zyskać nawet 7,22 % - to tylko przykładowa liczba z II kwartału 2015 roku. Zespół analityków jest bardzo doświadczony - brali udział w wielu nawet miliardowych transakcjach. Zapytanie o ofertę za pośrednictwem internetu nic nie kosztuje i do niczego nie zobowiązuje.

1 wniosek = 100 propozycji

Podmiotem prowadzącym działalność polegającą na porównywaniu lokat jest serwis Jeden wniosek pl. Na podstawie tegoż jednego wniosku sprawdzają, co jest obecnie dostępne w ponad 100 instytucjach finansowych, i przedstawiają indywidualnie dopasowaną ofertę. Pomagają również sfinalizować niezbędne formalności, więc dzięki nim oszczędza się dużo czasu. Obecnie twierdzą, że mogą znaleźć sposób na bezpieczne oszczędzanie na poziomie 5,4 %.

Inwestycje w udzielanie pożyczek = zysk do 10 %

Jeżeli nie zadowala Cię niski zysk oferowany na lokatach, warto zwrócić uwagę na inną, bardzo korzystną formę inwestowania gotówki. Fundusz Yanok Hipoteczny proponuje stabilny zysk polegający na inwestowaniu w pożyczki, co daje dochód w wysokości nawet 10 % w skali roku. Ty pożyczasz pieniądze funduszowi, a on inwestuje je w pożyczki zabezpieczone zawsze hipoteką (tzw. pożyczka holenderska), czyli w sposób trwały i pewny. W ten sposób zainwestowane środki są bezpieczne, a fundusz wypłaca inwestorowi zarobione odsetki co miesiąc.

Porównywarki lokat bankowych, rankingi depozytów, doradcy, inwestycje

Aby poznać najlepszą dostępną aktualnie ofertę lokowania, oszczędzania lub inwestowania, opłaca się skorzystać z usługi bezpłatnego doradcy. Obecnie taką usługę oferuje bardzo niewiele firm, na tym tle Expander wyróżnia się bardzo pozytywnie. Wybierają produkt finansowy bardzo precyzyjnie dopasowując go do wymagań klienta - można wybrać, czy bardziej nam chodzi o bezpieczne ulokowanie oszczędności, czy o zyskowną inwestycję. Oferta obejmuje zarówno lokaty bankowe, fundusze inwestycyjne, ubezpieczenia z możliwością inwestowania, produkty emerytalne (np. OFE, IKE, IKZE), jak i aktualnie najbardziej chyba korzystne inwestowanie w rynek nieruchomości. Kwota inwestycji jest dowolna - od tysiąca złotych do milionów. Można też wybrać cel, jaki jest dla nas najważniejszy: dostęp do pieniędzy w czasie trwania inwestycji, gwarantowany zysk, elastyczny okres inwestycji, korzyści podatkowe lub ochrona kapitału przed procesem spadkowym. Spotkanie ze specjalistą jest oczywiście całkowicie bezkosztowe i do niczego nie zobowiązuje, a może bardzo korzystnie wpłynąć na naszą sytuację finansową.

Loading

Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w tej witrynie. Informacje, jak korzystasz z tej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły