Blog o ubezpieczeniach auta, na życie.
Gdzie najlepsza oferta OC, AC, NNW.
Opinie, porady, rankingi, oceny.
                  
Start - Blog o finansach osobistych | Oddłużanie | Windykacja | Ochrona prywatności | Regulamin | O nas | Kontakt | Mapa serwisu
Ubezpieczenia - nowe korzystne oferty

Ubezpieczenia komunikacyjne, majątku oraz podróży - 1 sierpnia 2020 r.

Mamy urodzaj nowych ofert ubezpieczeń. Warto poznać najkorzystniejsze propozycje, żeby jak najlepiej chronić swój majątek, samochód, oraz być bezpiecznym w podróży. Poniżej najciekawsze oferty towarzystw ubezpieczeniowych oraz specjalistycznych serwisów.

Ubezpieczenia majątkowe

Oferta ubezpieczeń majątkowych jest tak szeroka, że najkorzystniej jest zdać się na pomoc serwisów, które porównują propozycje wielu towarzystw ubezpieczeniowych. Serwis Bankier.pl Direct reprezentuje kilkanaście firm, umożliwiając porównanie polis po wpisaniu do formularza koniecznych warunków - wtedy można poznać najlepszą propozycję. Zakupu polisy można dokonać przez internet, można też płacić na raty. Polisę otrzymuje się na e-mail. Podobną ofertę ma portal Polisa 24, porówujący warunki w 20 ubezpieczalniach. Szczegóły polisy można poznać już po 5 minutach, wypełniając kwestionariusz online. Płatności można dokonać online, a zamówienia przyjmują 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu.

Ubezpieczenia turystyczne - podróży

Ubezpieczenie podróży również warto zakupić porównując oferty wielu towarzystw, korzystając do tego celu z wyspecjalizowanych serwisów. Największą grupę towarzystw reprezentuje portal Polisa 24 - jest ich 20. Ubezpieczenie pokryje koszty leczenia oraz powrotu do kraju. Polisę można kupić online, płacą w ratach, już po kilku minutach od wypełnienia wniosku. Podobną ofertę ma serwis Bankier.pl Direct. Umożliwia porównanie ubezpieczeń turystycznych (kosztów leczenia, dojazdów, bagażu, NNW, Assistance, sportowych) wielu towarzystw ubezpieczeniowych i wybranie najlepszej oferty. Zakup dokonywany jest przez Internet, a polisa wysyłana na adres e-mail.

Porównywarki ubezpieczeń komunikacyjnych.

W Polsce funkcjonuje kilka serwisów umożliwiających odnalezienie najlepszego ubezpieczenia. Poszukiwania dobrze zacząć od porównywarki mbanku. Gwarantowana jest zniżka 10 % za złożenie wniosku przez Internet, przenoszą wszystkie zniżki, można płacić ubezpieczenie w ratach, i porównują oferty 9 ubezpieczycieli. Warto też zajrzeć do Bankier.pl Direct. Porównają ofertę 10 ubezpieczycieli, polisę otrzymujemy mailem po dosłownie kilku kliknięciach, a w ofercie są wszelkie rodzaje ubezpieczeń komunikacyjnych. Korzystne tez może być sprawdzenie oferty w serwisie: Finansowy Supermarket, gdzie swą ofertę przedstawia 15 ubezpieczycieli. Porównanie ich jest całkowicie bezpłatne i zajmuje tylko 60 sekund, można od razu zapłacić za wybraną przez Internet, więc oszczędność może sięgnąć nawet kilkuset złotych. Na koniec warto zajrzeć do tych, którzy żyją z porównywania, czyli portalu Comperia. Porównują nawet 26 ofert na raz, to u nich są najgorętsze promocje i największe pakiety ubezpieczeń. Polisę można wykupić już w Internecie lub przez telefon.Loading

PZU - nie jedyny ubezpieczyciel na świecie

Czyli o czym zapominamy, gdy mamy skorzystać z ubezpieczenia komunikacyjnego. - 27 września 2012 r.

PZU – niezmienny lider rynku. Wciąż walczący o zmianę swojego wizerunku, ostatnio coraz usilniej, nawet przy pomocy ogolonego na gładko i odmienionego nie do poznania Rewińskiego. PZU ma ponad 200 lat, wiesz o tym? Chyba nie ma dziedziny, w której nie zaoferują ubezpieczenia. Nie zawsze wychodzi dobrze – jak z żaglowcem Fryderyk Chopin, gdzie przez kilka miesięcy ubezpieczyciel odmawiał wypłaty odszkodowania, a gdy pojawiły się „nowe okoliczności zdarzenia mogące przyczynić się do zmiany decyzji”, odszkodowanie wypłacił. Oby następnym razem nie było tak trudno – żaglowiec ponownie ubezpieczono w PZU… A mówią, że Polak mądry po szkodzie, cóż.

Ja swoje przygody z PZU miałem, i długo by je opisywać, ale szkoda zachodu. Jak dla mnie jest tam drogo i nadal anachronicznie, a obsługa zatrzymała się w czasie co najmniej 20 lat temu. Dlatego na pewno samochodu tam nigdy więcej nie ubezpieczę. I nie dlatego, że gdzie indziej obsługa była inna – to nie to powinno decydować o wyborze ubezpieczyciela. Ma być tanio. A najlepiej – najtaniej, ale nie kosztem jakości. Czyli – jak najlepiej, i jak najtaniej.

Zadziwia mnie jedna rzecz. Jest od groma porównywarek ubezpieczeń – mbank ma taką, jest market ubezpieczeń, jest też świat ubezpieczeń, istnieje Comperia. A Polacy nadal z nich nie korzystają, jakby ślepo wierzyli, że PZU jest i będzie wieczny i jedyny właściwy. Przecież to kilka minut pracy, a zazwyczaj kilkaset złotych oszczędności – a my tak lubimy, gdy dzięki swojemu sprytowi zostało nam w kieszeni więcej gotówki. Warto szukać najkorzystniejszej oferty, więc – szukajmy, do cholery!Ubezpieczenie na życie w Aviva

Jak elastycznie dopasować ubezpieczenie do swoich potrzeb. - 28 września 2012 r.

Polaka trudno namówić do ubezpieczenia swojego życia. Aviva podjęła taki trud, promując swoją najnowszą ofertę. Ostatnio rzadko kto chce nas przekonań, że trzeba się ubezpieczyć, dlatego warto pochylić się nad szczegółami tej propozycji.

Program ubezpieczeniowy, którego dotyczy promocja, nazywa się Nowa Perspektywa. Do skorzystania z oferty ma zachęcić informacja, że wystarczą 4 złote składki dziennie, aby ubezpieczyć życie na 250 000 zł. Pozwala kompleksowo ubezpieczyć zdrowie całej rodziny, łącznie z dziećmi. Pakiet jest bardzo rozbudowany, ale w konstrukcji bardzo łatwy – każdy przecież sam najlepiej wie, co chce ubezpieczyć, i co będzie dla niego najkorzystniejsze. W ramach polisy można dodatkowo oszczędzać lub też zabezpieczyć spłatę kredytu hipotecznego. W ramach umów dodatkowych można sprecyzować, na czym najbardziej nam zależy – aby zabezpieczyć się przed poważnym zachorowaniem, kalectwem, wypadkiem bądź też niezdolnością do pracy. Czyli co kto woli, dopasowane idealnie.

Wygląda na to, że ostatnio nikomu tak bardzo nie zależy na ubezpieczeniu nas, jak Avivie. Jeżeli szukasz podobnej oferty, sprawdź, czy ta nie jest dla Ciebie najlepsza.Sezon ubezpieczeń pojazdów w pełni.

Czas na najlepsze promocje ubezpieczycieli aut.

12 lipca 2012 r.

Nadszedł moment, gdy Polak najchętniej kupuje samochód. Lato sprzyja zawieraniu takich transakcji – nic się nie ukryje przed dociekliwym okiem kupującego auto. Dlatego też firmy ubezpieczeniowe rzuciły się do zażartej walki, i jak tylko mogą, promują swoje ubezpieczenia OC, AC, NNW i wszelkie ich różnorodne odmiany. Jak ubezpieczać, to tylko teraz – najkorzystniej, najlepiej, najtaniej. Oto subiektywny przegląd najciekawszych ofert.

Najtańsze ubezpieczenia OC i AC

Allianz Direct oferuje tanie OC – och oferta zaczyna się od poziomu 171 zł, razem z AC – 361 zł. Dla oszczędnego Polaka jak znalazł. Promują młodych kierowców – nie ma dopłaty za wiek. Plus Assistance w pełnej lub okrojonej formie – gratis. Można kupić przez internet w kilka minut. Czyli – tanio i szybko.

Konkurenta naciska Liberty Direct . Też dają Assistance w pakiecie. A za zakup ubezpieczenia przez internet dodatkowa zniżka 5 %. Na stronie ubezpieczyciela jest też kalkulator, dzięki któremu od razu dowiemy się, ile nas usługa będzie kosztowała.

U kolejnego ubezpieczyciela końcowa cena nie musi być niższa, ale twierdzi, że za kupno ubezpieczenia przez internet da aż 20 % zniżki. To AXA Direct. Oczywiście, całość procesu ubezpieczania ma w takim przypadku miejsce w internecie.

Katalog zamyka oferta Avivy. Może nie powala od razu, bo za najtańsze OC przewidują opłatę w wysokości 342 zł, co przy stawce Allianz Direct nie wygląda imponująco, no ale duże znaczenie może mieć fakt, że w Assistance dają zastępczy samochód za darmo.

To najsilniejsi obecnie gracze na rynku, a ich oferty znaczącą się wyróżniają. Jeżeli masz do ubezpieczenia jakiś środek transportu, z którejś z tych propozycji warto skorzystać.

Aktualizacja: 20.07.2012 r.

Aviva wzmacnia siłę swojej promocji - ubezpieczony może wygrać voucher o wartości 6000 zł do wykorzystania na wakacje, lub jeden ze 150 bonów paliwowych na 100 zł. Ponadto każdy dokonujący wyceny dostanie e-przewodnik gratis.Zbliża się nowy sezon,

Czyli jak ubezpieczyciele walczą o klienta.

13 maja 2012 r.

Już czuć wiosnę, już widać pierwsze oznaki odwiecznej walki o to, gdzie ubezpieczymy się na kolejny rok. Jak wiadomo, zazwyczaj samochody kupujemy, gdy można się im dobrze przyjrzeć i rzetelnie ocenić ich stan, czyli – robimy to w miesiącach ciepłych. A że niestety od razu pojawia się obowiązek ubezpieczenia naszego nowego auta, to i z nastaniem wiosny ubezpieczyciele zaczynają intensywne akcje promocyjne, aby zyskać nowych klientów dla swojej firmy. Oto zachęty, które obecnie kuszą ubezpieczających auta:

Promocje ubezpieczeń samochodu

Licytację rozpoczęli ubezpieczyciele z AVIVA, zachęcając hasłem „Kumulacja zniżek na OC i AC!”. Niestety, bez wypełnienia formularza ze wszystkimi danymi swoimi oraz naszego samochodu nie byłem w stanie dowiedzieć się, na czymże to ta kumulacja winna polegać, a że nie miałem ochoty tak łatwo szastać swoimi danymi, więc zainteresowanych odsyłam bezpośrednio na stronę „Zdobywcy Godła 2011” (mam nadzieję, że orzeł nadal jest w posiadaniu RP) oraz „Firmy Przyjaznej Klientowi”, żeby poznać tajemnicze warunki tej totalizatorowej oferty.

O bardziej świadomych klientów powalczył Link4, który twierdzi, że wybierając ich ofertę oszczędzimy do 345 zł, co stanowi średnią oszczędność kierowcy, którzy do nich przeszli. A przy zakupie OC łącznie z AC nawet 560 zł. Oczywiście, jako ubezpieczyciel w swym źródle głównie internetowy, obiecują także 10 % zniżki, jeżeli wniosek złożymy przez Internet.

Na koniec tego krótkiego przeglądu jeszcze oferta ubezpieczyciela Proama, którzy klientom bezszkodowym obiecują nawet 70 % zniżki na OC i AC. Oznacza to, że jeżeli na poprzedniej polisie ktoś miał zniżkę większą niż 50 %, oraz w ciągu ostatnich 12 miesięcy nie miał szkody, uzyska w Proamie zniżkę 70 %. Analogiczna atrakcja czeka chętnych do wykupienia AC, jeżeli spełniają powyższe reguły.

Licytacja rozpoczęta. Czekamy na kolejnych licytujących.


PZU bohaterem ostatnich dni.

Ubezpieczenie lekowe – leki tańsze o 80 % !

15.04.2012 r.

Państwowy ubezpieczyciel usiłuje wykorzystać ostatnie problemy Polaków z zakupem leków (w sumie – coroczne problemy), i wprowadza od dzisiaj tzw. ubezpieczenie lekowe. Na czym ono polega?

Ubezpieczenie to umożliwia obniżenie kosztów leków zakupionych w aptece na receptę o 80 %. Posiadacz ubezpieczenia zapłaci tylko 20 % ceny leku, a resztę pokryje PZU. Ubezpieczenie honoruje ok. 1800 aptek w kraju, a lista leków obejmuje 32 tys. specyfików, co pokrywa ok. 90 % substancji dostępnych na receptę. Wykaz znajduje się na stronie PZU oraz dostępny jest pod numerem infolinii 801 102 102.

A jak to działa? Ubezpieczony otrzymuje kartę lekową PZU, a gdy z ważną receptą uda się do apteki, po okazaniu karty od razu płaci mniej za lek. Ważne, że PZU nie zamyka drogi do ubezpieczenia chorym przewlekle oraz starszym – oni także mogą się ubezpieczyć.

Ubezpieczenie lekowe oferowane jest także jako ubezpieczenie grupowe, bez względu na wielkość zakładu pracy. To pierwsze takie ubezpieczenie w Polsce, i może gruntownie wstrząsnąć rynkiem ubezpieczeń zdrowotnych.


Czy kupować polisę OC / AC przez internet?

Polacy zaczynają ufać nowym kanałom sprzedaży polis komunikacyjnych.

15.04.2012 r.

Zaufanie Polaków do ubezpieczania się przez internet zaczęło skokowo rosnąć – w 2011 roku zawarto on-line prawie 6 milionów polis! To prawie o połowę więcej niż w 2010 r. Najchętniej Polacy kupują polisy komunikacyjne, chociaż nadal liczba zawartych umów jest niewielka w odniesieniu do całości – niecałe 10 % to ubezpieczenia zawarte w Internecie. Najwidoczniej nie ufamy zawieraniu umów w taki sposób, a szkoda, bo można łatwo znaleźć najlepszą ofertę. Oczywiście, należy ją jeszcze sprawdzić w kontakcie z przedstawicielem ubezpieczyciela, gdyż zawsze można dostać jeszcze różnego rodzaju inne zniżki, niedostępne w sieci.

Warto szukać, korzystając z narzędzi takich jak porównywarki, które są w stanie dokonać analizy i przedstawić nam oferty nawet kilkudziesięciu ubezpieczycieli. Jest to rozwiązanie bezpłatne, i znacznie skraca czas poszukiwań najlepszego ubezpieczenia.

Zaufanie rośnie, a niektórym spada. PZU w 5 lat straciło udział w rynku OC z ponad 50 % do ok. 28 %. Wreszcie naród zauważył, że monopolista za bardzo korzystał ze swej pozycji, i nie liczył się ze zdaniem klienta. Miejmy nadzieję, że ubezpieczyciele komunikacyjni będą nadal podgryzać konkurenta - molocha, bo jest to najkrótsza droga do większej konkurencyjności na tym rynku.

Na koniec wyciąg z ostatnich promocji:

Axa Direct dają 20 % zniżki przy zakupie polisy przez internet, przy akceptacji już osiągniętych innych zniżek, również przenosząc zniżki na AC.

Liberty Direct oferuje zniżki dwudrogowo – 5 % za zakup w Internecie i 5 % za płatność kartą.

Aviva daje podstawowe assistance gratis, zniżkę za zakup polisy w Internecie, oraz rozkłada płatność na raty.


Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w tej witrynie. Informacje, jak korzystasz z tej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły