Informacje o blogu ikonto.eu.
Autorzy, geneza, idea, zasady.
Opis bloga o finansach osobistych.
                  
Start - Blog o finansach osobistych | Oddłużanie | Windykacja | Ochrona prywatności | Regulamin | O nas | Kontakt | Mapa serwisuO nas - blog o finansach osobistych

Witaj na moim blogu o produktach finansowych. Poznasz w nim niezależne opinie i porady dotyczące finansów osobistych – dziedziny, która dotyczy każdego z nas. Moją ideą jest cykliczne i systematyczne przedstawianie najciekawszych nowinek rynku finansowego – takich, na które warto i należy zwrócić uwagę. Będę także odradzał próby korzystania z narzędzi, które mogą Ci tylko przynieść wymierną w gotówce szkodę, oraz przed instytucjami finansowymi, które należy omijać szerokim łukiem.


Główną częścią serwisu jest pomoc przy uzyskiwaniu kredytu, a także pożyczek, oraz wskazywanie innych - legalnych - sposobów uzyskania gotówki. Będę informował, które instytucje obecnie chętnie pożyczają i udzielają, a które nie mają na to w ogóle ochoty. Powiem też, gdzie obecnie można dostać pieniądze stosunkowo tanio i szybko, a gdzie jest drogo, i gdzie nie warto kierować swojego zainteresowania. Nie jest tajemnicą, że wielu z nas miałoby problemy z uzyskaniem kredytu w banku, więc wskażę też, gdzie zwrócić się po szybką i tanią pożyczkę, żeby móc załatać nagłą dziurę we własnym budżecie domowym. Zależy mi na tym, żeby odwiedzający blog każdorazowo mógł poznać najlepsze dla niego obecnie rozwiązanie jego finansowych problemów.


Nie jestem zawodowym - ani amatorskim - doradcą finansowym. Nie jestem związany z żadną instytucją finansową. Cenię sobie niezależność i możliwość kreowania własnych opinii i ocen. Jeżeli w jakiejś dziedzinie stwierdzisz, że więcej pisze się o jakimś konkretnym banku, to oznacza to, że w tej dziedzinie on się specjalizuje, i na tej konkretnie części rynku finansów osobistych zależy mu szczególnie. Bądź pewien, że nigdy nie pozostawię tu opinii, do której pozostawienia zmobilizowała mnie tylko czyjaś zapłata – takiej możliwości nie ma. Jeżeli jesteś przedstawicielem jakiejś instytucji finansowej, wyślij mi jej uczciwe szczegóły na mail, a subiektywnie ją ocenię i jeżeli uznam za wartą przedstawienia czytelnikom, tak uczynię. Warta przedstawienia może być również oferta, którą w mojej ocenie należy omijać szerokim łukiem : )


Finanse osobiste zaczynają się od kont osobistych, więc znajdą się tu również oceny i rankingi najlepszych osobistych kont bankowych. Ranking rankingowi nierówny, więc prześledzę również zasady ustalania danego rankingu, aby nie mieć wątpliwości co do jego uczciwości, czyli że np. był on dobrany w szczegółach tak, żeby wygrać miało konkretne konto. ROR ma teraz prawie każdy z nas, ale większość od dawna jeden jedyny – będę też radził, jak i kiedy przenieść się do innego banku. Polacy są bardzo mało mobilni w takich sprawach, a przecież w takich sprawach powinna liczyć się tylko nasza korzyść, a nie źle rozumiana lojalność.


Ważnym jest, aby swoje finanse mieć w dobrej kondycji. Dlatego pokażę też, gdzie dobrze jest Twoje ciężko zarobione pieniądze przechowywać – czy na koncie oszczędnościowym, czy na lokacie, czy na innego rodzaju instrumentach inwestycyjnych. Każdy z nas oszczędzanie widzi inaczej, więc i różne sposoby chomikowania i zarabiania znajdziesz na mym blogu. Przecież nie jest ważne, w jaki sposób zarobimy, ważne, żeby uczciwie, pewnie i jak najwięcej.


Na tym blogu nigdy nie znajdziesz żadnych wielkich i migoczących, krzyczących hasłami i liczbami banerów reklamowych - taką politykę przyjąłem, gdyż sam za nimi nie przepadam. Dla mnie miarodajna zawsze była treść, więc tylko ze słowem pisanym tutaj się spotkasz. Wiem, że większość ludzi jest wzrokowcami, i dlatego łatwiej jest ich omamić konkretną kompozycją kształtów czy kolorów, magią wielkich liczb i różnych czcionek. Tego chcę za wszelką cenę uniknąć. Tutaj czcionka jest wszędzie taka sama - małego druku też nie trawię. Za to, co napiszę, odpowiadam przed Wami, ale też przed samym sobą. A chcę każdego dnia z czystym sumieniem patrzeć w lustro.


Jeżeli chcesz się ze mną skontaktować, proszę o przesłanie maila, który znajduje się w dziale kontakt, zainteresowany znajdzie bez trudu. Jeżeli chcesz wyrazić swoją opinię, po lewej stronie masz shoutbox, gdzie łatwo możesz się nią podzielić. Wystarczy tylko podać nick i swoją wiadomość, reszta danych nie jest konieczna. Będę wdzięczny za każdą z opinii i na pewno przeczytam i odpowiem na każdy mail. Liczę na współpracę w tworzeniu tego bloga.Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w tej witrynie. Informacje, jak korzystasz z tej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły