Blog o windykacji.
Jak odzyskać wierzytelność.
Skuteczne ściąganie długów.
                  
Start - Blog o finansach osobistych | Oddłużanie | Windykacja | Ochrona prywatności | Regulamin | O nas | Kontakt | Mapa serwisu



Jak odzyskać swoje pieniądze?

Jak skutecznie zmusić dłużnika do spłaty długów? - 1 sierpnia 2020 r.

Każdy kiedyś poznał, jak może być ciężko odzyskać swoje pieniądze. Dłużnik może twierdzić że jest niewypłacalny, może ukrywać swój majątek, lub po prostu nie chcieć spłacić długu. Jest kilka firm, które proponują skuteczne rozwiązanie takiego problemu. Oto wykaz najbardziej rzetelnych.

Sprytny sposób na odzyskanie swoich pieniędzy.

Dłużnik nie chce oddać pieniędzy? Po prostu wpisz dłużnika do Rejestru BIG i odzyskaj swoje pieniądze. Taki wpis skutecznie zmusza dłużnika do spłaty długu. Nikt nie chce być w takim rejestrze - to bardzo komplikuje życie, i jest trudne do usunięcia. Z takiego narzędzie chętnie codziennie korzystają banki czy firmy telekomunikacyjne, ubezpieczyciele, przedsiębiorcy oraz osoby fizyczne. Taki rejestr to sprawdzony sposób odzyskiwania należności. Warto, bo skuteczność w odzyskiwaniu pieniędzy jest wysoka, a dokonanie wpisu jest bardzo proste. Co ważne, nie płacisz żadnej prowizji od wartości odzyskanych długów. Osoba z rejestru nie weźmie pożyczki czy kredytu, nie kupi niczego na raty, nie dostanie telefonu u operatora, nie ubezpieczy samochodu. Wystarczy wezwać dłużnika do spłaty długu - nie spłaci w 14 dni, można go wpisać.

Jak zmobilizować klienta do uregulowania płatności?

Powszechnie znany jest fakt, że często wystarczy zagrozić dłużnikowi zgłoszeniem go do jakiegokolwiek rejestru dłużników. Z danych zawartych w tychże rejestrach chętnie korzystają banki, sprawdzając wiarygodność wnioskującego o kredyt, oraz inne firmy, badając rzetelność kontrahenta. Taką usługę wspierającą windykację oferuje VERIF.PL . Można u nich zweryfikować wiarygodność kontrahentów lub konkurencji. Można także wykorzystać narzędzia prewencyjne, by zdyscyplinować klientów do dokonywania terminowych płatności. Do takich narzędzi należą spersonalizowane pieczęcie prewencyjne, dostępne bezpłatnie wzory wezwań do zapłaty oraz zawiadomienie o dopisaniu danych do Rejestru Dłużników ERIF BIG S.A. lub publikacji ich na Giełdzie Wierzytelności VERIF.PL. Działają we współpracy z liderem polskiego rynku windykacji KRUK S.A., oraz biurem informacji gospodarczej działającym pod kontrolą Ministerstwa Gospodarki – Rejestrem Dłużników ERIF BIG S.A. Ich pomoc pomogła odzyskać ponad 2 miliardy zł długów!

Skuteczne odzyskiwanie długu

Podobną ofertę ma Krajowy Rejestr Długów. Firma ma wieloletnie doświadczenie skutecznego odzyskiwania długów - wyegzekwowali ich ponad 25 miliardów zł! Korzystając z ich usług można dopisać dłużnika do największej dostępnej bazy dłużników w Polsce. Można także sprawdzić kondycję finansową swoich kontrahentów oraz lepiej poznać sytuację w branży. Reklamują się jako serwis ochrony przedsiębiorcy, oferujący kompleksowy zestaw usług zapewniających bezpieczeństwo finansowe każdej firmie. Można także sprawdzić siebie w KRD BIG SA, czyli pobrać informacje na swój temat, lub sprawdzić, kto o nas pytał. Założenie konta jest bezpłatne. Ciekawą propozycją jest możliwość skierowania do dłużnika wezwania do zapłaty na jego koszt, gdyż zgodnie z art. 10 ustawy o terminach zapłaty w transakcjach handlowych dłużnik ma obowiązek pokryć wszystkie koszty, jakie poniósł wierzyciel w celu odzyskania pieniędzy.

Co robić, jeżeli przez wierzycieli Ty tkwisz w długach?

Każdy ma jakiś dług. Czasami jest tak duży, że nie da się z nim normalnie żyć. Warto wtedy poszukać pomocy, bo żadna sytuacja nie jest całkowicie beznadziejna. Są profesjonalne firmy, które w wyjściu z długów pomagają, a spytanie o pomoc jest zawsze bezpłatne. Potrzebujący niczym nie ryzykuje, a może wiele zyskać, np. obniżenie rat o kilkadziesiąt %. Dobrym rozwiązaniem jest też konsolidacja, czyli połączenie wszystkich długów w jeden kredyt, i spłacanie całego zadłużenia w jednej racie. Poniżej oferta firm i instytucji, które pomagają wyjść z kłopotów finansowych.

Pomoc osobom zadłużonym

Gdy wpada się w długi, czasami trudno jest znaleźć właściwy sposób pozbycia się zadłużenia. A nie jest wykluczone, że takie wyjście istnieje, i ktoś je może wskazać. Z pomocą dla osób zadłużonych przychodzi spółka PFG, podmiot polski z siedzibą we Wrocławiu. Firma działa już od wielu lat i pomogła tysiącom zadłużonych. Ich Plan Naprawczy obejmuje analizę raportów z BIG, BIK oraz ZBP, ponadto czyszczą historię kredytową, zmniejszają raty wszystkich zobowiązań i wycofują zajęcia komornicze. W tym roku przyznano im tytuł "Rzetelna Firma", objęty patronatem Krajowego Rejestru Długów. Kontakt jest całkowicie bezpłatny i do niczego nie zobowiązuje, wystarczy podać imię i nazwisko, telefon oraz adres e-mail. Tak więc, jeżeli wiesz, że Twój dług należy teraz np. do: Kruk, Ultimo, GetBack, BEST, Presco, Debito, Kredyt Inkaso czy innego windykatora, lepiej skorzystać z usług PFG, żeby mieć pewność, że Twoje prawa - a masz ich sporo - będą bezwzględnie przestrzegane.
          Progress Finance Group, bo taka jest pełna nazwa tej firmy, pomaga również tym dłużnikom, którzy jedyną nadzieję widzą dla siebie już tylko w Upadłości Konsumenckiej. Takie rozwiązanie skierowane jest do osób, które ze względu na przeciwności losu straciły płynność finansową, a ich obecna sytuacja życiowa nie rokuje możliwości spłaty całości lub części zobowiązań. Jeżeli już nie radzisz sobie ze spłatą długu, lub sytuacje losowe zmusiły Cię do zawieszenia lub zaprzestania regularnych płatności, możliwe, że upadłość jest jedynym wyjściem z sytuacji. Ważne jest to, że przyczyny niewypłacalności powinny być niezależne, ale nie jest to absolutnie konieczne. Ponownie, kontakt i wstępna analiza są zawsze bezpłatne, więc niczym się nie ryzykuje. I jeszcze jedno - jeżeli Twoje problemy polegają tylko na tym, że sąd wysłał Ci Nakaz Zapłaty, możesz również uzyskać pomoc w złożeniu skutecznego sprzeciwu.

Rozwiązanie problemów z długami = konsolidacja

Jeżeli masz więcej niż 1 kredyt, warto rozejrzeć się za możliwością konsolidacji (połączenia) zadłużenia, i spłacić wszystkie zobowiązania jednym kredytem z niższą ratą. Sprawdziłem, gdzie obecnie najkorzystniej można wziąć kredyt konsolidacyjny.

Gwarancja niższej raty, dodatkowa gotówka na dowolny cel

Z mojego wieloletniego już doświadczenia wiem, że najchętniej kredyty konsoliduje (łączy) Alior Bank. Wszystkie płatności, w tym pożyczki gotówkowe, ratalne, samochodowe, karty kredytowe i jakiekolwiek inne – zostaną połączone i zamienione w jedną niską ratę, której oprocentowanie będzie niższe od 30 do 60 %. Podstawowe warunki ich oferty to: konsolidacja kredytów do 200 tys. zł, spłata rozłożona nawet na 12 lat, oprocentowanie jedynie 5,9 %, RRSO tylko 7,5 %! Gwarantują obniżenie raty, przy minimum formalności. Warto zacząć poszukiwania konsolidacji od tego banku, bo od poprzedniego roku w promocji o nazwie "Letnia Konsolidacja" dają dodatkową gotówkę bez prowizji - w wysokości do 20% sumy konsolidowanych kredytów z innych banków. Oczywiście samo zapytanie do niczego nie zobowiązuje, wystarczy tylko podać imię i nazwisko, telefon, email i Pesel, aby konsultant oddzwonił i przedstawił szczegóły konsolidacji.
Jeszcze jedna ważna rzecz na koniec - jeżeli akurat Alior Bank nie prowadzi promocji, proszę zwrócić uwagę na propozycję T-mobile Usługi Bankowe. Różni ich tak naprawdę tylko nazwa - te usługi w ich imieniu świadczy Alior Bank, oferując praktycznie identyczne warunki.

Pozostałe oferty konsolidacji

Najnowsza propozycja skonsolidowania długów należy do T-mobile. Oferują do 150 000 zł, i nie ma konieczności wskazywania poręczycieli. Wstępną decyzję dostaje się od razu po wypełnieniu wniosku, a formalności ograniczono do niezbędnego minimum. Okres kredytowania do 10 lat, akceptują różne źródła dochodu (np.umowa zlecenie).
        Jeżeli największe zaufanie masz w polskim banku, połączenia kredytów możesz szukać w PKO Banku Polskim. Ich oferta obejmuje Pożyczkę do 120 000 zł, z okresem kredytowania od 1 do 120 miesięcy. Ponadto dodają dodatkowe środki w wysokości do ¼ konsolidowanej kwoty. Zapewniają, że wypłata środków może nastąpić nawet w dniu złożenia wniosku kredytowego.

Sprawdzenie BIK za darmo, ochrona przed wyłudzeniami

Swój BIK można teraz szybko i bezpłatnie sprawdzić w Biurze Informacji Kredytowej, zakładając konto próbne. Poznasz tutaj swoją ocenę punktową oraz historię kredytową, a dzięki alarmom wysyłanym na mail lub przez sms można zyskać ochronę przed wyłudzeniem kredytu i opóźnieniami w spłacie. Warto wiedzieć, czy ma się szansę na wymarzony kredyt - z tego wiarygodnego narzędzia korzystają też banki przy weryfikacji wniosków kredytowych. Chętni mogą skorzystać ze specjalnej oferty kredytowej. Biuro Informacji Kredytowej zostało utworzone w 1997 r. przez banki i Związek Banków Polskich na podstawie ustawy o prawie bankowym.



Loading





Wykorzystujemy pliki cookie do spersonalizowania treści i reklam, aby oferować funkcje społecznościowe i analizować ruch w tej witrynie. Informacje, jak korzystasz z tej witryny, udostępniamy partnerom społecznościowym, reklamowym i analitycznym. Zobacz szczegóły